1. Новини Закарпаття
  2. >

Шведська школярка влаштувала "рознос" світовим лідерам на саміті ООН (ВІДЕО)

24.09.2019 09:50 Без кордонів

Шведська 16-річна активістка Грета Тунберг, яка вважає своєю місією боротьбу зі змінами клімату, заявила світовим лідерам у Нью-Йорку, що вони порожніми обіцянками відняли у неї мрії і дитинство.

Грета Тунберг, яка стала лідером світового екологічного руху, виступила перед керівниками різних країн, які зібралися на кліматичному саміті ООН, повідомляє Голос Америки.

"Це все - неправильно. Я не повинна бути тут. Я повинна бути в школі - на іншій стороні океану", - зазначила активістка в емоційному зверненні до лідерів світу.

Тунберг звинуватила чиновників у тому, що вони не вживають необхідних дій, щоб запобігти кризі в сфері клімату, і зневажають науковими фактами, що підтверджують наближення екологічної катастрофи.

"Ви всі звертаєтеся до нас, молоді, в пошуку надії. Як ви можете? Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами. Але мені ще пощастило. Люди страждають. Люди вмирають, екосистеми руйнуються. Ми - на порозі масового вимирання, і все, про що ви можете говорити - це гроші, і казки про вічне економічне зростання. Як ви смієте?", - повідомила активістка.

Грета разом з 15 іншими активістами подала скаргу в ООН. У документі активісти заявляють, що своєю бездіяльністю у сфері збереження клімату, світові лідери порушують права дітей.

 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив пресі перед самітом - "Визнаємо, у нас не залишилося часу. Ми програємо боротьбу зі зміною клімату".

Читайте на ГК:Збанкрутувала найстаріша у світі британська турфірма Thomas Cook
Читайте на ГК:Офіційно названо ім'я вбивці Михайла Круга (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Модель Кендалл Дженнер порівняли з твариною (ФОТО)
Стрічка