1. Новини Закарпаття
  2. >

ЗМІ: Росія і Білорусь об'єднуються у конфедерацію

17.09.2019 22:21 Без кордонів

Програма інтеграції двох країн передбачає об'єднання митної та енергетичної систем.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв і глава уряду Білорусі Сергій Румас погодили проект "Програми дій Білорусі і РФ щодо реалізації положень договору про створення Союзної держави". Про це повідомляє Коммерсант із посиланням на документ і джерело, що підтвердило його справжність.

Згідно з проектом, Росія і Білорусь готуються до квітня 2021 року ухвалити єдиний Податковий кодекс. При цьому з січня 2022 року в Союзній державі розмежують питання за загальними і національними предметами відання, і російський Податковий кодекс може змінитися, зазначає видання.

Крім того, документ передбачає об'єднання митної та енергетичної політики. Як вказує газета, йдеться мало не про створення спільної митної служби і створення єдиного регулятора ринків газу, нафти, нафтопродуктів та електроенергії. Країни також збираються об'єднати платіжні системи, режим захисту інвестицій і створити єдиний доступ до держзакупівель, випливає з проекту.

До 2021 року Росія і Білорусь мають намір уніфікувати господарське законодавство. Коммерсант припускає, що йдеться про створення єдиного Цивільного кодексу. Згідно з документом, країни також збираються вести "узгоджену політику" на ринку праці і в сфері соцзахисту, але останній пункт передбачає "зближення рівня" соцгарантій і в майбутньому рівні права громадян двох держав.

Коммерсант наголошує, що такий ступінь інтеграції вищий, ніж в Європейському союзі. На рівні економік проект має на увазі фактично створення з 2022 року конфедеративної або навіть федеративної держави, пише видання.

Програма не зачіпає сфери оборони, освіти, держбезпеки, охорони здоров'я, науки, охорони права, а також питання МВС, держуправління і судової системи.

Читайте на ГК:"Супер-Земля": вчені виявили воду на планеті, яка подібна до Землі
Читайте на ГК:"Не зворотні зміни": температура на планеті Земля піднімається швидше, ніж очікувалося, - вчені
Читайте на ГК:Голі туристи скупалися в каналі у Венеції і заплатили 3000 євро
Стрічка