1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Тютюновий бізнес»: у Польщі затримали 22 громадян України за незаконне виготовлення сигарет (ФОТО)

13.09.2019 16:36 Без кордонів

У Польщі затримали 22 громадян України за незаконне виготовлення сигарет. Вартість вилучених на місці сигарет становить, приблизно, 450 тис. злотих (104 тис. євро).

У Польщі затримали 22 громадян України за незаконне виготовлення сигарет. Вартість вилучених на місці сигарет становить, приблизно, 450 тис. злотих (104 тис. євро).

Під час обшуку поліція вилучила понад 640 тисяч готових сигарет. Тепер 22 українцям загрожує до п'яти років позбавлення волі, а "лідеру" - до десяти років. Про це повідомляє Польське радіо в п'ятницю, 13 вересня.

"Районна прокуратура міста Рава-Мазовецька в Лудзкому воєводстві здійснює процесуальне провадження, за яким 22 громадян України звинуватили в участі в організованій злочинній групі і незаконному виробництві тютюнових виробів на велику суму, а також в ухиленні від сплати зборів", - йдеться в повідомленні.

Один із затриманих українців орендував нерухомість, а решта затриманих осіб працювали на нього, пакували вже готові сигарети в пачки. Незаконну діяльність координував 32-річний чоловік, а найняті ним особи виконували свої завдання відповідно до чітко визначених ролей. Вартість вилучених на місці сигарет становить, приблизно, 450 тис. злотих (104 тис. євро).

Збитки для Державної скарбниці в ситуації, якщо б вилучені вироби були введені на ринок, оцінили у, приблизно, 800 тис. злотих (184 тис. євро). За оцінками, під час багатомісячної незаконної діяльності було виготовлено сигарет на суму близько 8 млн злотих (1,8 млн євро). Відповідно, збитки для державного бюджету могли скласти навіть 10 млн злотих (2,3 млн євро) за ухилення від сплати акцизного збору.

Під час обшуків вилучено професійні машини для упаковки цигарок, коробки, фольгу, пристрої для придушення мобільних телефонів і понад 640 тисяч готових сигарет і 24 кг тютюну.

Відзначається, що затриманим висунули звинувачення в участі у злочинній групі, нелегальному виготовленні сигарет і ухиленні від сплати податків. 32-річного громадянина України звинуватили, серед іншого, в управлінні злочинною групою. Підозрюваним загрожують штрафи і позбавлення волі до 5 років. Лідеру гурту загрожує до 10 років польської в'язниці.

Читайте на ГК:Польща підрахувала українських заробітчан, які залишили країну
Читайте на ГК:На кордонах України з Євросоюзом — довжелезні черги українців з того боку (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Поляки вводять чергові обмеження — заробітчан-українців відправляють додому