1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії Ккількість проектів з працевлаштування іноземців скоротять вдвічі

26.08.2019 19:38 Без кордонів

З 1 вересня Чеська Республіка буде приймати кваліфіковану робочу силу тільки за трьома програмами замість шести. Про це заявив сьогодні президент Торгової палати Володимир Длухі. Він сказав, що уряд обговорить це крок в понеділок.

З 1 вересня Чеська Республіка буде приймати кваліфіковану робочу силу тільки за трьома програмами замість шести. Про це заявив сьогодні президент Торгової палати Володимир Длухі. Він сказав, що уряд обговорить це крок в понеділок.

Програми будуть випускатися відповідно до рівня кваліфікації претендентів. У той час як Міністерство промисловості і торгівлі буде розглядати заяви роботодавців тільки для висококваліфікованих співробітників, Палата буде допомагати компаніям в розгляді всіх інших заяв, пише сайт aroundprague.cz.

В рамках перетвореної Програми кваліфікованих працівників Палата буде приймати заявки від компаній для працівників з України, Чорногорії, Сербії, Філіппін, Індії, Казахстану, Молдови та Монголії. Для кожної країни держава встановлює окремі річні квоти. Ця програма також не дозволить компаніям наймати некваліфікованих іноземців, таких як землекопи, прибиральники, постачальник посилок або помічники по будівництву і на кухні.

З 1 вересня квота для працівників з України також буде поступово збільшуватися до 40 тис. На рік. Поки це було 19 600 чоловік. Збільшення квот зажадає витрат у розмірі 100 млн крон на рік, але, згідно з підрахунками Палати, завдяки податкам і зборам доходи державного бюджету збільшаться як мінімум в 100 разів, тобто на 10 млрд крон в рік.

Навіть така квота не задовольнить потреби роботодавців у працівниках, тому що в даний час їм не вистачає 500 тис. Чоловік.

Торгова палата раніше заявляла, що державний бюджет втратив не менше 84 млрд крон у вигляді податків і зборів через рекордної кількості вакансій в минулому році, в цьому році потенційні втрати сягнуть 110 млрд крон.

Нещодавно встановлена ​​річна квота Програми для кваліфікованих працівників:

Україна 40000

Чорногорія і Сербія 2000

Філіппіни 1 000

Індія 600

Казахстан 300

Молдова 1000

Монголія 1000

Читайте на ГК:Двоголове козеня народилося у США (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Блогерку розкритикували за занадто маленьке бікіні (ФОТО)
Читайте на ГК:УЄФА назвав робочі дати фіналів Ліги чемпіонів і Ліги Європи