1. Новини Закарпаття
  2. >

Українські заробітчани нерідко стають жертвами торговців людьми, потрапляють у в'язниці - юрист

21.08.2019 16:09 Без кордонів ВАЖЛИВО

Через масштабну схему тисячі українців, які спокусилися на обіцянки хорошого заробітку, стали заручниками російських в’язниць.

За словами провідного юриста центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Чекаря відомо, що великі шанси стати жертвами злочинців є у кожного, хто має на меті поїздку на заробітки до іншої країни, повідомило УНН.

За цією схемою громадянам було запропоновано зайняти посаду кур’єра, а насправді їх використовували для розповсюдження наркотиків.

Тих, хто попався, саджали за грати на термін від 4 до 20 років. Багато хто з “наших” досі сидить у в’язниці РФ, адже при винесенні рішень, судді навіть не брали до уваги те, що їх завербували і вони буквально стали жертвами ситуації. На сьогоднішній день, завдяки Гельсінській спілці з прав людини, вдалося перевести в Україну близько 30 наших співгромадян. При цьому, очікувати на виправдання вони не можуть.

За словами експерта, українська влада, скоріш за все, просто не ризикує скасовувати вироки, адже побоюється, що Росія відмовиться від передачі ув’язнених на батьківщину.

Загалом від подібних схем вже постраждало близько двох тисяч осіб. Відзначимо, що лише за останні пів року до РФ виїхало 178 тисяч українських заробітчан і студентів.

Читайте на ГК:Українці розповіли, яку люблять музику та кіно
Читайте на ГК:"Молоду Україну підривають старі демони, і у цих демонів є ім'я: олігархи", - Le Monde
Читайте на ГК:НБУ з жовтня виводить з обігу дрібні монети
Стрічка