1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

ЗМІ: Угорщина ігнорує санкції проти Росії

01.08.2019 15:56 Без кордонів

Попри європейські санкції проти Москви, Угорщина дала дозвіл Росії транспортувати озброєння через свій повітряний простір.

Про це повідомило видання Politico.

Видання нагадує, що після анексії Криму Росією у 2014 році ЄС запровадив ембарго на торгівлю зброєю з Москвою і ввів заборону на придбання російських товарів подвійного призначення, які можна використовувати як у військових, так і в цивільних цілях.

За інформацією Politico, Будапешт вдався до такого кроку після того, як Румунія відмовила Москві у транзиті військового вантажу через свою територію. Проте 10 російських бронетанкових машин таки потрапили на військову базу в Сербії - завдяки літаку, який Угорщина допустила у свій повітряний простір.

Вище керівництво країни пояснило такий крок тим, що вантаж перевозили не у військовому літаку, а у цивільному, що не суперечить санкціям.

Politico додає, що раніше Міністерство закордонних справ Румунії заблокувало транзит російських танків та іншої бронетехніки до Сербії через Дунай.

Втім, російський вантаж таки потрапив до сербської військової бази Ніш. Як заявив Президент Сербії Олександр Вучич, "найважливішим для нас є те, що нам вдалося перевезти машини до Сербії". "Яким саме шляхом вони потрапили сюди - це стосується тільки нас".

Читайте на ГК:"Світла Лавина-2019": у міжнародних навчаннях в Угорщині бере участь батальйон "Тиса"
Читайте на ГК:Ніредьгаза відзначатиме День міста (ПРОГРАМА)
Читайте на ГК:Мотор стартував у Лізі чемпіонів розгромною поразкою в Угорщині
Стрічка