1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

МЗС відреагувало на візит делегації Угорщини на Закарпаття

16.07.2019 19:21 Без кордонів ВАЖЛИВО

Міністерство закордонних справ України звернеться до компетентних органів з проханням надати правову оцінку відвіданню Закарпаття очільником зовнішньополітичного відомства Угорщини Петером Сійярто.

Про це йдеться в офіційному коментарі міністерства, опублікованому прес-службою МЗС.

"Ігноруючи відповідні рекомендації МЗС України, Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 16 липня 2019 року відвідав м. Берегове Закарпатської області України, де взяв участь у низці публічних заходів", - повідомили у зовнішньополітичному відомстві.

В офіційній ноті Посольства Угорщини в Україні зазначено, що цей візит Сійярто здійснив на запрошення народного депутата України Василя Брензовича, який є кандидатом в народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради, вказали у міністерстві.

Водночас, як зазначили у МЗС, пунктом 1 частини першої статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" передбачено, що участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі в публічних заходах, що проводять на підтримку чи за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

У свою чергу, стаття 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року передбачає, що всі особи, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами, зобов’язані поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов’язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави, додали у зовнішньополітичному відомстві.

"МЗС звернеться до компетентних органів України з проханням надати правову оцінку зазначеній ситуації", - заявили у міністерстві.

Нагадаємо, угорці розробили план щодо покращення стосунків між Україною та Угорщиною.

Читайте на ГК:В мережі розповіли по символ Угорської нації, який знайшли в Берегові (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині чоловік сильно обгорів, коли спалював сміття
Читайте на ГК:У Берегові вшанували автора національного гімну Угорщини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка