1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Двоє із п'яти": більшість українців не планує залишатися у Польщі - дослідження

08.07.2019 22:37 Без кордонів

Лише двоє з п’ятьох українців розглядають Польщу як можливе місце постійного проживання.

Лише двоє з п’ятьох українців розглядають Польщу як можливе місце постійного проживання.

Такі дані випливають з дослідження, проведеного на замовлення поморського порталу для українців, передає УНН  з посиланням на Польське радіо.

Головною причиною рішення українців про повернення на батьківщину є формальні причини і родина, вказали у поморському порталі.

"Однак, більшість з них не живе у Польщі з родиною, бо люди не можуть приїхати з родиною, а через це, я гадаю, вони не хочуть тут залишатися на довше. Дуже важко вирішити формальні питання, важко отримати посвідку на перебування, дуже важко отримати легальний дозвіл на працю", - вказала керівник порталу Наталя Шевченко.

З її слів, шанси на зміну цієї негативної тенденції можуть бути пов’язані із молодим поколінням українців, які лише виходять на ринок праці.

"Економічні мігранти, я гадаю, ще приїздитимуть. Я маю надію, що ситуація у Польщі ще поліпшиться щодо вирішення формальних питань. Коли це поліпшиться, більшість українців приїде. Є ще одна група – студенти. Згідно з нашими дослідженнями, лише щоп’ята особа навчається у Польщі і працює. Це значить, що наразі міграційна хвиля молоді не надійшла," - додала вона.

За даними Національного банку Польщі, у країні працює понад один мільйон громадян України, з яких лише 330 тисяч мають дозвіл на працю. 70% усіх українців займаються тут фізичною працею. Повернення українців на батьківщину найбільше відіб’ється на стані переробної та виробничої промисловості.

Нагадаємо, Із 2014 року кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася вп’ятеро.

Читайте на ГК:У Польщі за дивних обставин помер імовірний українець: останки знайшли біля колій
Читайте на ГК:Торгівля наркотиками: в Польщі затримали українця
Читайте на ГК:Українець у Польщі розгулював по пляжу з ножем і лякав відпочивальників
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська