1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина шукає шляхи транзиту газу в обхід України

30.06.2019 14:21 Без кордонів

Влада країни боїться залишитися без російського блакитного палива з 2020 року.

Влада країни боїться залишитися без російського блакитного палива з 2020 року.

Угорщина, яка вже домовилася з Росією про постачання газу без транзиту через Україну, продовжує шукати всі можливі варіанти доставки і створення запасів російського природного газу на випадок, якщо РФ припинить використання української ГТС.

Зокрема, планується будівництво сербсько-угорського транскордонного газопроводу, про що розповів міністр зовнішньої торгівлі і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

14 червня в Будапешті він і міністр гірничодобувної промисловості і енергетики Сербської Республіки Олександр Антич підписали міжурядову угоду про співпрацю при будівництві та майбутній експлуатації транскордонного угорсько-сербського інтерконнектора для транспортування природного газу, пише ZN.UA.

Коментуючи документ угорському інформагентству MTI, Петер Сіярто заявив, що гарантоване газопостачання для його країни – питання національної стратегії і національної безпеки.

Міністр нагадав, що між Росією і Україною ще не укладено договір про транзит газу на 2020 рік. Водночас і союзники Угорщини зволікають з прийняттям таких рішень, які дозволили б країні купувати газ з нових джерел, зазначив Сіярто. У цих умовах, на думку угорського міністра, найреальнішу перспективу його країні дає південний напрямок – Туреччина-Болгарія – Сербія.

У вересні Угорщина і Сербія мають намір розробити процедуру розвитку транскордонного повідомлення, виходячи з максимуму транспортування 10 млрд кубометрів газу на рік.

Читайте на ГК:"Відкриються магазини та відновить роботу сфера обслуговування": Угорщина послаблює локдаун
Читайте на ГК:Кожен третій студент Угорщини не отримує диплом
Читайте на ГК:Як у головному етно-селі Угорщини обливають дівчат водою (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...