1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: Євросоюз припинив випускати банкноти 500 євро

26.04.2019 23:20 Без кордонів ВАЖЛИВО

Починаючи з 27 квітня нові банкноти в 500 євро випускатися не будуть. Таке рішення прийнято для запобігання операціям з відмивання грошей.

Починаючи з 27 квітня нові банкноти в 500 євро випускатися не будуть. Таке рішення прийнято для запобігання операціям з відмивання грошей.

Євросоюз припинив випуск банкнот найбільшого номіналу - 500 євро. П'ятниця, 26 квітня, стала останнім днем, коли такі купюри друкувалися, повідомляє DW. Рішення про поступове виведення банкнот з обігу було прийняте ЄЦБ ще у 2016 році, і в січні 2019 року центробанки більшості країн єврозони (17 з 19) припинили їх випуск. При цьому центробанки Німеччини й Австрії за спеціальним дозволом продовжували друкувати такі банкноти аж до 26 квітня. 

Починаючи з 27 квітня нові банкноти в 500 євро випускатися не будуть, йдеться на сайті ЦБ Австрії. Член правління Німецького федерального банку Йоганес Беєрман також підтвердив припинення випуску найбільших євробанкнот. 

Зараз на купюри номіналом 500 євро припадають 2,3% від усіх банкнот у європейській валюті, що перебувають в обігу. 

Як повідомлялося, випуск подібних банкнот вирішили припинити через те, що купюри саме такого високого номіналу найчастіше використовуються в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків і фінансуванням тероризму. 

Банкноти в 500 євро можна легко і непомітно перевозити. Мільйон євро в таких купюрах важить 2,2 кілограма. Така ж сума в купюрах по 100 доларів - найвищий номінал валюти США - важить у шість разів більше.

Читайте на ГК:Чеська компанія пообіцяла заплатити заробітчанам після того, як закарпатець Ярослав Чепа оголосив голодування
Читайте на ГК:Американська селебріті випустила свічку з запахом свого оргазму — це винос мозку (ФОТО)
Читайте на ГК:У світі рекордний приріст випадків коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська