1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

З обранням нового Президента Угорщина очікує від України кардинальних позитивних змін – Жолт Неймет

07.04.2019 10:51 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Про це голова Комітету закордонних справ угорського парламенту заявив у суботу в Ужгороді на 30-ій ювілейній конференції КМКС. А ще раніше, 2 квітня, він говорив про це у Брюсселі.

Про це голова Комітету закордонних справ угорського парламенту заявив у суботу в Ужгороді на 30-ій ювілейній конференції КМКС. А ще раніше, 2 квітня, він говорив про це у Брюсселі.

“Ми сподіваємось, що новообраний Глава української держави буде прихильником зміцнення демократії та її цінностей,- акцентував на конференції КМКС в Ужгороді Жолт Неймет.- Угорщина бажає Україні успіхів, частиною яких має бути й успіх угорців Закарпаття.”

Політик підтвердив, що позиція його країни незмінна: мають дотримуватися права людини, у тому числі представників національних меншин. Не може бути предметом суперечок право на навчання рідною мовою, ведення діловодства на ній, використання національної символіки, необхідне правове забезпечення розвитку культури та взаємовідносин з материнською країною, адже це зміцнює і Україну також.

“Чекаємо від наступного Президента України такої політики, яка буде сприйнятною для угорців Закарпаття і яка спростить Угорщині підтримку міжнародних прагнень України,” – зауважив Жолт Неймет.

Політик висловив надію, що угорській громаді Закарпаття повернуть згорнуті права, зокрема на здобуття освіти рідною мовою, і зрештою припиняться ущемлення та тиск на представників угорської національності при підтримці взаємовідносин з материнською державою.

Жолт Неймет високо оцінив 30-річну діяльність КМКС. Він переконаний: у Товарстистві, яке “досягло віку Христового”, на порозі очікуваних позитивних змін в Україні, теж почнеться нова епоха, адже Угорщина й надалі служитиме надійним гарантом для угорської громади Закарпаття.

Нагадаємо, раніше Брензович заявив, що останні п’ять років були найважчими для угорців Закарпаття.

Читайте на ГК:Над водозабором "Минай" нависла загроза: ужгородські депутати звернулися до Кабміну
Читайте на ГК:Сьогодні Укрзалізниця скерувала перший потяг з Києва до Ужгорода
Читайте на ГК:Закарпатці розповіли, що думають про протести на кордоні та можливий дефіцит товарів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська