1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина шукає нові ринки газу в обхід України

30.03.2019 12:53 Без кордонів

Будапешт почав роботу над можливістю поставок газу з Азербайджану із 2021 року. Раніше була досягнута домовленість із Газпромом.

Будапешт почав роботу над можливістю поставок газу з Азербайджану із 2021 року. Раніше була досягнута домовленість із Газпромом.

Угорщина розраховує на поставки азербайджанського газу із 2021 року. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу уряду країни.

Створення енергетичної робочої групи для підготовки поставок узгодили міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто і його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов у Баку 29 березня. 

"Угорщина зацікавлена ​​в тому, щоб із 2021 року долучитися до збільшеного видобутку природного газу в Азербайджані та постачання газу, призначеного для Європи. Це надзвичайно важливо для Угорщини, оскільки диверсифікація маршрутів поставок газу на порядку денному вже тривалий час, але через різні геологічні і регіональні причини це не могло бути реалізовано, - заявив Сійярто. - Зараз існує реальний шанс того, що станеться з Азербайджаном із 2021 року, і це значно поліпшить забезпечення природним газом Угорщини". 

Міністр звернув увагу на те, що "конфлікт між Росією та Україною має дуже серйозний вплив на Центральноєвропейський регіон, оскільки угоду, яка забезпечила би постійні поставки природного газу в Центральну Європу з Росії через Україну з початку наступного року, ще не укладено". 

"Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу в Угорщину надходить через Україну", - пояснив він.

Читайте на ГК:Хто може заїхати в Угорщину без обов’язкової самоізоляції?
Читайте на ГК:Угорщина програла суд у справі Сороса
Читайте на ГК:Будапештський “Ференцварош” достроково став чемпіоном Угорщини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська