1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Найвищі мистецькі нагороди Угорщини – закарпатським поетесам (ФОТО)

13.03.2019 20:36 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

З нагоди національного свята в Будапешті 13 березня міністр людських ресурсів Міклош Каслер вручив одну з найпрестижніших мистецьких відзнак – премію ім.Аттіли Йожефа, 16 літераторам.

Приємно, що серед них були і дві закарпатські поетеси.

Це – Єва Фінта і Магда Фюзеші. Обидві – уродженки Берегівщини. Свого часу були активними членами літературної студії, що діяла при редакції районної газети, а Магда Фюзеші ще й працювала в ній завідуючою відділом листів, заступником редактора, головним редактором.

Нині Єва Фінта проживає в Угорщині, Магда Фюзеші – Румунії. Перша була старшим викладачем Егерського інституту ім.Карла Естергазі, друга ще й тепер редагує журнал Kárpáti Hirmondó.

Поетеси часто бувають на Берегівщині. Єву в останнє бачили на різдвяних заходах у ЗОШ №6, а Магда читала вірші на літературному вечері в Березькій школі, де вона навчалась. До слова, на одному з Днів населеного пункту їй присудили звання “Почесний громадянин села Береги”.

Слід також нагадати, що Магда Фюзеші - член Академії мистецтв Угорщини.

Нагадаємо, адвокат заявив, що закарпатські прикордонники незаконно видали особисту інформацію щодо інциденту з подвійним громадянством пресі.

Читайте на ГК:На Закарпатті відзначили День національної єдності угорського народу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Правоохоронці м.Берегово оперативно розшукали причетних до пограбування 74-річної жінки (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті любителі "тихого полювання" хизуються своїми трофеями (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська