1. Новини Закарпаття
  2. >

Безвіз для українців скасовано: нові правила перетину кордону

10.03.2019 12:20 Без кордонів

Українцям стане в рази складніше потрапити в країни Євросоюзу – процедура значно змінилася.

Українцям стане в рази складніше потрапити в країни Євросоюзу – процедура значно змінилася.

Про повідомили у Раді Європейського Союзу, пише Рoliteka.

У звіті уточнюється, що для безвізового в’їзду в країни ЄС громадянам України тепер потрібен спеціальний дозвіл. Для його отримання доведеться заплатити 7 євро. Однак навіть якщо дозвіл буде отримано, українцям все одно доведеться пройти попередню перевірку на той випадок, якщо вони збираються увійти в Шенгенську зону.

Для оформлення спеціальних дозволів українці повинні заздалегідь заповнити заявку через Інтернет. Надана інформація буде перевірена в базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити наявність підстав для відмови. Обробка цієї інформації займе не більше 96 годин.

Спеціальний дозвіл буде діяти або 3 роки, або до закінчення терміну дії паспорта. Однак наявність дозволу не означає автоматичного права на в’їзд до країн ЄС, оскільки останнє слово буде за прикордонними службами.

Варто додати, що кількість відмов громадянам України у в’їзді до країн ЄС та Шенгену у 2018 році склала 57 593 випадки порівняно з 37 114 випадками у 2017 році.

Абсолютна більшість відмов українцям – близько 53 тисяч-мали місце на наземному кордоні. Так, за даними польської прикордонної служби, тільки на українсько-польському кордоні в 2018 році відмовили у в’їзді понад 46 тис. громадян України.

Нагадаємо, що безвізом з ЄС вже скористались 2 мільйони українців.

Читайте на ГК:Випускників шкіл призвуть до армії пізніше
Читайте на ГК:Держстат готується до перепису населення "вручну"
Читайте на ГК:Курси валют на 5 червня: євро на міжбанку вже коштує більше 30 гривень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська