Про це повідомила заступник генерального секретаря НАТО.
НАТО солідарно з Угорщиною, яка наполягає на тому, що Україна повинна імплементувати висновки Венеціанської комісії щодо мовних положень закону про освіту. Про це заявила заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер під час візиту в Угорщину, повідомляє korrespondent з посиланням на прес-службу Альянсу.
“Союзники діють солідарно з Угорщиною згідно із Законом України про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну в повній мірі виконати рекомендації Венеціанської комісії”, – сказала вона.
Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.
Гетемюллер підкреслила, що засідання Комісії Україна-НАТО є “центральною частиною нашої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, а також потужним засобом упевнитися, що її уряд залишається на шляху реформ”.
Гетемюллер подякувала Угорщині “за підтримку України в конфлікті з Росією, зокрема за реверсне постачання газу, гуманітарну допомогу та лікування поранених солдатів”.
Закарпатець Іван Бушко в соцмережі Фейсбук висловився з цього приводу:
"Маю сподівання, що і інші вимоги Венеціанської комісії Україна виконає. А це стосується визнання національність карпатських русинів, яких доречі велика кількість європейських країн визнали?" - йдеться в дописі.
Також раніше народний депутат України Іван Бушко звернувся до Тимчасової спеціальної комісії з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України з проханням посприяти імплементації в законодавство України інституту подвійного громадянства. Згідно з цим зверненням, подвійне громадянство пропонується запровадити виключно з країнами Європейського Союзу, США та Канадою.
Водночас нардеп усвідомлює, що подібне законодавче нововведення може в певній мірі зашкодити національній безпеці України. Тому Іван Бушко запропонував заборонити обирати на посади вищих категорій (І-ІІІ) державної служби тих чиновників, які мають кілька громадянств, а також дозволити подвійне громадянство в Україні виключно із країнами Європейського Союзу, Сполученими Штатами Америки та Канадою.