1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові побували дипломати прибалтійських країн

15.11.2018 22:20 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Насамперед вони відвідали Закарпатський угорський інститут, де цікавились становищем нацменшин в регіоні, освітніми питаннями, використанням рідних мов представниками національних громад в краї.

У складі поважної дипломатичної делегації були Надзвичайні і Поноважні Посли Естонії – Герд Антсу, Литви - Маріус Януконіс, Латвії – Юріс Поіканіс, заступники Послів Естонії – Маргус Сарглепп та Королівства Швеції – Луїс Морсінг.

Ректор ЗУІ Ілдика Орос поінформувала високопоставлених дипломатів про нинішню ситуацію в Закарпатті, окреслила теперішню освітню концепцію України.

“Найбільша проблема полягає в тому, що немає змін в системі викладання навчальних предметів,- відмітила керівник вишу.- Українську мову угоромовним учням потрібно викладати як другу іноземну, в розрізі міжнародних вимог.”

Після ЗУІ дипломати побували в Берегівській міській раді, де зустрілись з мером Золтаном Бабяком та секретарем ради Людмилою Токар. Під час перемовин йшлося про економічну ситуацію в місті, важливість об’їзної дороги навколо Берегова для розширення господарських зв’язків між країнами Європи, облаштування зручних пунктів перетину кордону тощо. Обговорювались також питання децентралізації та проведення освітньої реформи.

Нагадаємо, ректора Закарпатського угорського інституту Ілдику Орос запросили для пояснень в СБУ.

Читайте на ГК:У Берегові відкрили дитячий майданчик за гроші Будапешту (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Берегово готується відзначати День міста (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові до 10 років позбавлення волі засуджено місцевого чоловіка, який вбив знайомого
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus