1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Українські діти за підтримки Угорщини повезли оригінальну “Книгу добра” до Ватикану

09.08.2018 22:50 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Учора, 8 серпня, підлітків з України разом з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним прийняв Папа Франциск.

Ідея виготовлення “Книги добра” виникла в Естонії. Це єдиний у своєму роді міжнародний проект, мета якого випустити оригінальне видання про людяність, чесність, відвертість, добро.

“До організаторів свої розповіді про ці риси надіслали понад 300 тисяч дітей – це рекордна кількість,- каже один з ініціаторів програми, керівник Українського центру в Талліні Анатолій Летюк.- Сама книга готувалась за специфічною технологією: сторінки друкувались з матеріалів (трав, бавовни, волокон), привезених з тих регіонів, звідкіля надіслали свої історії підлітки. Виготовлений за середньовічною методологією папірус може протриматись тисячоліття. Кожна сторінка друкувалась за окремим кліше і притаманною лише їй каліграфією. Обкладинку зробили з 150-річного дерева та шкіри теж за старинними традиціями із застосуванням пергаменту.”

Із надісланих творів професійне журі на чолі з відомою письменницею Марією Матіос відібрало 50 найбільш зворушливих. На другому етапі проекту діти надсилали ілюстрації до книги. Із 40 тисяч картинок теж залишили 50 найкращих.

Засновники програми планують випустити 100 ексклюзивних і 10 тисяч друкованих примірників “Книги добра”. Перші продемонструють у всіх областях України, по одному екземпляру передадуть в бібліотеки та школи країни. Попри це доставлять оригінальне видання до 50 держав світу, зокрема в конгрес США, королівську бібліотеку Великобританії, знану олександрійську книгарню Єгипту, Ватикан тощо.

Проект здійснювався за підтримки уряду Угорщини, її міністерства людських ресурсів, Посольства Угорщини в Києві, Генерального консульства в Ужгороді та почесного консула Угорщини в Івано-Франківську Василя Вишиванюка, міністерств закордонних справ України та Естонії.

Читайте на ГК:У Закарпатському угорському інституті відбулось урочисте відкриття нового навчального року (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові волонтери розмалювали дитячу лікарню міста (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові відбулася вже традиційна зустріч угорських музикантів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка