1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо головну проблему українських заробітчан за кордоном

01.08.2018 23:51 Без кордонів

Українські заробітчани розповіли, за що переживають найбільше.

За словами керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерини Криворученко, найбільш важко дається трудовим мігрантам розлука з сім'єю. Таку інформацію експерти отримали опитавши самих заробітчан.

Крім того, українці, які виїжджають за кордон, готові миритися з тим, що займають посади нижче за статусом, ніж на батьківщині. Разом з тим реальність така, що держава, в яке приїжджають українці, як правило, на стороні своїх громадян, а не гостей.

"Ті, хто виїжджають за кордон, готові працювати не за фахом. Відсоток, частина людей готові працювати на значно нижчих посадах. Але треба розуміти, що в тій країні, куди ви виїжджаєте, там є свої громадяни, і держава, як правило, на стороні своїх громадян. Є, наприклад, такі країни, якщо ми не говоримо про найближчих сусідів, де за законодавством, наприклад, іноземний громадянин не може бути зайнятий в певних професійних сферах ", - заявила Криворученко.

Варто відзначити, що в Україні назріває справжній трудовий колапс. Відомо, що за статистикою Міністерства охорони здоров'я, в державних установах сьогодні не вистачає близько 40 тисяч лікарів. 

У відомстві відразу ж заявили, що одною з головних причин нестачі працівників є масова трудова міграція. Крім того вірто зазначити, що така ж ситуація спостерігається і в інших галузях. 

Разом з тим варто відзначити, що фінська сфера таксі страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили. Столична компанія Taksi Helsinki заявила, що могла б негайно найняти кілька сотень нових водіїв.

Фірма Taksi Vantaa також підтверджує нестачу водіїв. Компанії, що пропонують послуги таксі в інших містах, також посилаються на брак робочих рук.

Виконавчий директор Taksi Vantaa Еса Ніссин заявив, що лібералізація ринку послуг таксі змусила багатьох водіїв припинити роботу, оскільки падіння заробітку виглядало невідворотним у зв'язку з виходом нових гравців на ринок.

Читайте на ГК:В Україні ринок уживаних авто зріс на 600%
Читайте на ГК:Уряд ввів граничні ціни на відпуск електроенергії
Читайте на ГК:Закарпатцям на замітку: долар йде на рекорд
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus