1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін змінив правила виїзду дітей за кордон

04.07.2018 18:22 Без кордонів

Кабмін дозволив членам екіпажу повітряного судна супроводжувати неповнолітніх дітей.

Кабмін дозволив членам екіпажу повітряного судна супроводжувати неповнолітніх дітей.

Уряд вніс зміни в правила перетину держкордону громадянами України. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну в середу, 4 липня. Так, Кабмін підтримав внесення змін до постанови уряду, що стосуються правил перетину кордону для дітей. 

Зокрема, до чинних постанов про правила перетину кордону пропонується додати норму, що проїзний документ дитини чинний протягом терміну, на який він виданий. Крім того, Кабмін дозволив членам екіпажу повітряного судна супроводжувати неповнолітніх дітей. 

"Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, опікунів (піклувальників) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку, в тому числі, в супроводі членів екіпажу повітряного судна, на якому вони направляються", - йдеться в документі. 

Також виїзд з України осіб до 16 років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій. За рішенням Кабміну, таким документом може бути свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, яке не містить інформації про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України. 

Розроблення відповідних змін обумовлене необхідністю реалізації вимог статті 32 закону України "Про охорону дитинства" щодо прийняття державою заходів для боротьби з незаконним переміщенням, вивезенням та неповерненням з-за кордону, викраденням, торгівлею та контрабандою дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Читайте на ГК:"Можливі зміни щодо руху транспорту": Зеленський назвав умови пом'якшення карантину (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Тестування на кордоні": українцям які їдуть з Польщі почали робили тести на коронавірус на кордоні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Брудний вогонь в цезієвому гаю. Чим небезпечні пожежі в Чорнобильській зоні, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська