Про це лідер КМКС, народний депутат України заявив, перебуваючи протягом нинішнього тижня на запрошення Угорської американської коаліції у США.
Ласло Брензович зустрічався з високопосадовцями міністерства закордонних справ Сполучених Штатів, конгресменами, інформував їх про становище угорців в Україні, ущемлення їх прав.
“Важко пророкувати, але аргументи здорового глузду впливають і на інтереси Америки, бо досягти миру та стабільності в Україні навряд чи можна без вирішення проблем національних меншин,- заявив голова КМКС.- Гадаю, над цим задумаються.”
Ласло Брензович акцентував: під час переговорів він поінформував партнерів про те, що в Україні протягом останніх років ведеться цілеспрямована анти угорська кампанія. У центральній пресі регулярно з’являються матеріали, які негативно висвітлюють діяльність українських угорців, пошкоджуються угорські пам’ятники, храми, влаштовуються антиугорські маніфестації, а нещодавно навіть зафіксували підпали офісів.
“Не можна було допустити, щоб справи дійшли до такого розвитку,”- заявив у міністерстві закордонних справ США Брензович.
Він звернув увагу також на останній законопроект, який передбачає покарання за подвійне громадянство. На думку політика, це торкається мільйонів людей і зовсім не слугує порозумінню й примиренню.
Лідер КМКС відчув, що у Вашингтоні в оцінці ситуації в Україні переважають питання безпеки. Але не можна брати до уваги лише таку точку зору.
“Якщо хочемо мати тривалий мир на українському просторі, тоді не можна проходити повз питання освіти, культури, мови національних меншин,”- наголосив Ласло Брензович.
Він нагадав американським партнерам, що освітні й мовні права закріплені в українській Конституції. До цього часу не хвилювало нікого й подвійне громадянство. Але українські політики, щоб відвернути увагу від справжніх наболілих проблем країни, приміром економічних чи боротьби із процвітаючою корупцією, створюють псевдоконфлікти.
Голова КМКС повідомив, що політична вага закарпатських угорців досить незначна.
“Ми складаємо лише 0,2 відсотка населення,- зазначив парламентарій.- Але робили, робимо і будемо робити все від нас залежне.”
Як успіх, він відмітив, що дані питання вдалось донести до міжнародної спільноти, їх розглядали в Європарламенті та Раді Європи, де завдяки підтримці фракції ФІДЕС та окремих депутатів з Румунії були прийняті певні рішення.
Згадане – не лише угорська проблема, адже свої національні меншини в Україні мають і румуни чи болгари.
“Однозначно, що це не угорсько-українські протиріччя або двосторонні питання, це загальноєвропейська справа, більше того, навіть справа НАТО, адже в угоді, підписаній між Україною та військовим альянсом, чорним по білому записано, що Київ не ущемлятиме досягнуті права національних меншин,”- заявив голова КМКС.
Ласло Брензович підкреслив: у вирішенні сьогоднішньої ситуації втручання Сполучених Штатів було б ефективним.
На запитання, чого чекають закарпатські угорці від започаткованої ініціативи Monority SafePack щодо збирання підписів на захист прав національних меншин, Брензович відповів: “Сподіваємось, що дане питання, нарешті, потрапить в порядок денний Європи й настануть такі зачіпки й норми, яких буде необхідно дотримуватись в кожній країні.”