1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Рада Європи рекомендувала Румунії підготувати більше вчителів української

05.04.2018 23:53 Без кордонів

Румунському керівництву слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для викладання мов національних меншин, зокрема української, а також переглянути "поріг" використання мов нацменшин.

Про це йдеться в рекомендаціях Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) для Румунії щодо застосування Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, оприлюднених сьогодні, повідомив Укрінформ.

"У пріоритетному порядку Комітет міністрів вважає, що керівництву Румунії слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для повного виконання своїх зобов'язань в галузі освіти щодо болгарської, чеської, хорватської, німецької, угорської, ромської, російської, сербської, словацької, турецької та української мов", - зазначено в документі.

Також в звіті зазначено, що Румунії слід розширити офіційне використання мов меншин в державному адмініструванні.

Як відомо, в минулому році Румунія критично поставилася до нового закону України "Про освіту", зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні. Пізніше Україна і Румунія домовилися розробити спільний документ щодо імплементації нового закону України про освіту, зокрема його сьомої статті.

Читайте на ГК:Президент Румунії вважає, що його країна не готова головувати в ЄС
Читайте на ГК:У Румунії авто влетіло в людей у торговому центрі
Читайте на ГК:Паспортний серіал продовжується: серія Румунія
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus