1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Криза на Близькому Сході: "Або ми повертаємося на батьківщину в Ізраїль, або почнеться третя світова війна"

285

Ізраїлю загрожує одне з найбільших випробувань з моменту заснування держави: протестний рух в секторі Газа хоче силою домогтися повернення палестинців на території, де вони жили до 1948 року.

Криза на Близькому Сході: "Або ми повертаємося на батьківщину в Ізраїль, або почнеться третя світова війна"

Один з ініціаторів руху демонструє в розмові з німецьким виданням Die Welt люту рішучість.

Всього 15 чоловіків з сектора Газа заснували рух, яке вже скоро може викликати один з найбільших криз на Близькому Сході. З протесту проти недієздатності палестинського керівництва комітет "великого маршу повернення" почав кампанію, яка повинна тривати 45 днів. Минула п'ятниця стала тільки початком руху, проте вже стала самим кровопролитним днем ​​в Газі з кінця війни в 2014 році. Десятки тисяч людей брали участь в протестах на кордоні з Ізраїлем. При цьому були зафіксовані конфлікти із застосуванням насильства, під час яких загинули 16 і були поранені сотні палестинців, передає автор публікації Гіл Ярон.

Иссам Хаммад є одним із засновників руху. Якщо все піде за його планом, вже скоро ситуація на кордоні стане набагато більш вибухонебезпечною. 15 травня мільйони палестинців із сусідніх з Ізраїлем країн повинні будуть маршем піти в сторону кордону з сектором Газа, щоб її перетнути. Так Хаммад переслідує нову стратегію, яка ставить Ізраїль перед дипломатичною і моральною дилемою. Що робити, коли мільйони неозброєних палестинців прямують у бік кордону? Якщо єврейська держава дозволить їм в'їхати в сектор Газа, то воно програє. Якщо ж вона зупинить їх силою, похитнеться його міжнародна позиція, пояснює журналіст.

Право на повернення є одним з найбільш критичних питань близькосхідного конфлікту. Коли в 1948 році було засновано Ізраїль, з території держави бігли або були вигнані близько 750 тис. палестинців. Приблизно 250 тис. З них досягли сектора Газа. Так як палестинці є єдиним народом, в якому статус біженця передається у спадок, сьогодні в секторі Газа проживають близько 1,2 млн визнаних біженців.

"Ізраїль хоче, щоб в майбутньому ці біженці знайшли для себе нову батьківщину на території палестинської держави. Вимога про те, щоб прийняти у власній державі мільйони вороже налаштованих арабів, звучить для ізраїльтян як заклик до національного самогубства", - відзначає автор. У Газі, де ні у однієї партії немає переконливої ​​програми, де кумівство і невірна політика підірвали економіку, ізолювали регіон і зруйнували будь-які шанси на поліпшення, послання Хаммада викликає сильну наснагу.

У п'ятницю призову піти з протестом до кордону пішли близько 30 тис. палестинців. Хаммад розраховує на те, що не пізніше ніж у травні в марші візьмуть участь мільйони людей:

"Ми віддамо розпорядження, і всі вирушать у дорогу одночасно. Протягом 70 років Ізраїль тримав нас у паровому котлі. Зараз гра остаточно закінчена. Або Ізраїль дасть нам повернутися на батьківщину, або почнеться третя світова війна ", - заявив Хаммад.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber