1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Представники русинів Закарпаття зустрілись з Верховним комісаром ОБСЄ у справах нацменшин

10.02.2018 20:14 0 Без кордонів

Проблеми русинства обговорили Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Ламберт Заньєр, Голова Координаційної Ради Русин Закарпаття Євген Жупан, та «народний губернатор» від русинів Іван Данацко.

Оскільки відеозйомка не велася, до Вашої уваги аудіозапис з купою корисної інформації щодо прав нацменшин і корінних народів, повідомив Іван Гергардт.

Голова Народної Ради Русин, Голова Координаційної Ради Русин Закарпаття Євген Жупан провів одногодинну зустріч із Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєром, де були обговорені десятки проблемних питань:

1. Євген Жупан розказав про роботу Координаційної Ради Русин і Народної Ради Русин, про видавництво газет, журналів і книг русинською. 
Обговорені питання проведення Всезакарпатського З'їзду Русинів і кожнорічних обласних фестивалів. Про будні і проблеми Русинських організацій краю. Наголошено, що Русини є мирним Народом та ведуть свою діяльність у правовому полі держави.

2. Гостро стоїть питання невизнання русинів на протязі 27 років, незважаючи на наші законні вимоги і багаторазові звернення в Верховну Раду, Кабінет Міністрів, до Президентів, в ООН та в ОБСЄ.

3. Мовлення на телеканалах (Тиса 1) та радіоканалах Русинською мовою та мовами всіх меншин краю.

4. Невиконання Закону "Про мови..." - де чітко оговорено фукціонування кафедри і шкіл з викладанням національних меншин.

5. Вивчення правдивої історії краю.

6. Збереження та розвиток культури русинів.

7. Збереження та дослідження традицій русинства.

8. Обговорена проблемність "освітнього" Закону, що загострює відносини з сусідніми державами та обговорені проблеми, що перешкоджають вивченню русинської мови.

Верховний комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєр пообіцяв лідеру Русинського Руху Євгену Жупану, що підніме проблемні питання на зустрічах у ВР, КМ.

В той час відмітив, що правові питання повинні піднімати Депутати ВР від Закарпаття.

Нагадаємо, Закарпатська ОДА відповідає на листи русинською мовою.

Читайте на ГК:Поштові відправлення на Закарпаття можуть надходити із запізненням
Читайте на ГК:Ціни ростуть: що на Закарпатті здорожчало з продуктів
Читайте на ГК:В одного з ужгородських дитячих садочків буде модульна мобільна котельня (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus