1. Новини Закарпаття
  2. >

Угорщина виплатить компенсацію родинам загиблих та репресованих закарпатців у роки Дургої світової, - соцмережі

13.01.2018 21:18 Без кордонів ВАЖЛИВО

Кожен восьмий закарпатець з таборів не повернувся.

Угорщина виплатить компенсацію родичам загиблих у Другій світовій війні військових, призваних із Закарпаття, та родичам репресованих закарпатців, відправлених на «маленькі роботи» — примусовий труд у радянських концтаборах. Нагадаю, що кожен восьмий закарпатець з таборів не повернувся, - написав у Фейсбуці Іван Гергардт.

Уряд Угорщини змінив Закон XLV 1994 року про підтримку вдів та сиріт колишніх військових, прийнявши поправку, яка розширила сферу дії закону та збільшила коло тих, хто має право на компенсацію або пенсію.

Тепер Угорщина має намір підтримати вдів та дітей угорських солдатів, жандармів та військовослужбовців, які були важко поранені або загинули під час Другої світової війни. Мають право отримати компенсацію від держави не лише громадяни Угорщини, а й закордонні угорці, які мають відповідне посвідчення, в тому числі на Закарпатті.

Претендентам потрібно довести, що їхні найближчі родичі (чоловіки, батьки, брати) служили в Королівському угорському війську або жандармерії і загинули під час військових дій – з листопада 1938 р. по травень 1945 р.
Подавати заявку на отримання компенсації можна у консульствах Угорщини в Ужгороді та Берегові. Для цього потрібно мати посвідчення закордонного угорця. Громадяни Угорщини можуть відвідати державний офіс за місцем їх проживання.

Мова йде про призначення щомісячної пенсії, що складає 30% від мінімальної пенсії в Угорщині – 8.550 форинтів або одноразової компенсації, що становить від 50.000 до 250.000 форинтів.

Претендувати на компенсацію можуть також найближчі родичі тих, кого було відправлено на так звані "маленькі роботи" – примусовий труд у радянських концтаборах.

Підтверджуючі документи можна отримати у Військово-історичному архіві та музею інституту військової історії в Будапешті. 

Також це можуть бути документи з військового шпиталю, будь-які інші документи. Також є можливість надати свідчення про загиблого військового, які будуть підписані у нотаріуса в присутності двох свідків. З консульства всі наявні документи направляються до Будапешту, де спеціальна комісія приймає відповідне рішення щодо нарахування пенсії або компенсації.

Компенсацію перераховують на банківський рахунок заявника або його поручителя.

Нагадаємо, в мережі показали, як святкували Різдво на Закарпатті в далекому 1940 році.

Читайте на ГК:У Будапешті зробили чергову скандальну заяву щодо видачі угорських паспортів на Закарпатті
Читайте на ГК:Допоможемо разом: маленький закарпатець, який бореться з раком, потребує допомоги
Читайте на ГК:Закарпатцям розповіли, як заощаджувати на електроенергії
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus