1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

"Зняли з автобусу й вручили повістки": українські заробітчани розповіли про перетин кордону, - ЗМІ

3945
Без кордонів Львівські новини

Із січня почали діяти нові правила в'їзду у Польщу: у сусідню країну на роботу можна потрапити лише за запрошенням від роботодавця. Більшість українців таких не мають, тому їх висаджують на кордоні.

"Зняли з автобусу й вручили повістки": українські заробітчани розповіли про перетин кордону, - ЗМІ

"Вже втретє їду на заробітки у Польщу. Такого шмону не пригадую. Усіх виводять з автобуса і перевіряють сумки. Спочатку на металошукачі, потім просять вивернути всі речі. Причому, якщо раніше прикордонник просто переглядав, що у торбі, то тепер просять усе викласти і знову скласти. Навіть дно перевіряли", - розповідає Сергій Данилюк із міста Вінниці, який працює на будівництві у Гданську.

Українців масово висаджують на кордоні і повертають в Україну

"Я їздив раніше по договору на роботу. Зараз його замало. Хто має зв'язок з роботодавцем, може подзвонити йому. Роботодавець дзвонить на митницю і дає підтвердження, що працює з таким працівником. Також має прислати запрошення в електронному вигляді. Це години очікувань. Якщо зазвичай дорога до Гданська забирала 18 годин, то цього разу їхав більше 40. При цьому вартість квитка ніхто не повертав. Мені довелося заплатити ще й польським перевізникам, щоб доїхати до Варшави, а потім ще й за електричку до Гданська. Насамкінець ще й за таксі, бо в місто я потрапив пізно вночі. Уся поїздка обійшлася в 3 тисячі гривень замість 1100, як планувалося".

На українському кордоні юнаків, які не досягли 27 років і не були на службі в армії, забирають служити, повідомила Газета.UA.

"Якщо ловлять з робочою візою і чоловік їде на будову, а до того він мав довідку, що не може служити по стану здоров'я, то їх просто забирають в армію. З нашого автобуса зняли трьох таких юнаків. Їх повернули в рідні міста з повістками", - каже Андрій з Тернополя.

Нагадаємо, на заводі Lindab, розташованому у селищі Вєрухові, спалахнув скандал, оскільки  українців зобов’язали носити одяг у синьому та жовтому кольорах, у той час як працівники мають уніформу різного кольору залежно від відділу, в якому вони працюють.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber