1. Новини Закарпаття
  2. >

Карпатський регіон планують розвивати "по-новому": нові дороги, КПП та туризм

12.12.2017 08:41 Без кордонів ВАЖЛИВО

Україна готується запропонувати Єврокомісії пряму співпрацю щодо розвитку Карпат.

Україна готується запропонувати Єврокомісії пряму співпрацю щодо розвитку Карпат.

У суботу, 9 грудня, голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва» в рамках відзначення десятої річниці асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», повідомила прес-служба Львівської облради.

«На моє глибоке переконання, є величезний потенціал Карпатського регіону, в який входять чотири області. Ми повинні зробити усе можливе, щоб цей потенціал, який криється і в екології, і в розвитку туризму та інфраструктури, – максимально був реалізований. Обговорюючи та аналізуючи проблеми, що є в регіоні, я дійшов до розуміння, що ключовими питаннями, якими має займатися державна влада, - це є розвиток інфраструктури, будівництво доріг, нових митних переходів та модернізацію збудованих, де треба влаштувати піші переходи. Реалізація цих проектів дасть можливість залучення інвесторів, реалізувати нові інфраструктурні проекти у регіоні, такі як гірськолижний туризм, літній туризм. Я переконаний, що ми побачимо результати у найближчий рік-два», – заявив Андрій Парбуій під час брифінгу.

За його словами, органи місцевого самоврядування чотирьох областей мають об’єднатися довкола єдиної концепції розвитку Карпатського регіону та у тісній співпраці з Польщею, Румунією, Угорщиною, Словаччиною реалізовувати спільні проекти, а також залучати кошти Європейського Союзу на інфраструктуру, дороги, туризм.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин заявив, що на сьогодні органи місцевого самоврядування згадуваних областей уже дуже близькі до спільних рішень щодо того, як облаштувати Карпати від Львівщини до Буковини.

Він також заявив, що розробляється пілотний проект українського Карпатського регіону, який би міг мати прямі стосунки із Європейською комісією.

«Ми готові презентувати ідею пілотного проекту цілого українського Карпатського регіону, щоб він мав прямі стосунки з Європейською комісією, які мають більшість регіонів, котрі входять до складу ЄС. І такі приклади були. Тому ми сподіваємося, що цей проект знайде підтримку на рівні національних парламентів країн Карпат, буде донесений в Брюссель на належному політичному рівні. Розраховуємо, що український Карпатський регіон стане таким пілотним проектом ще до того, як ми увійдемо до складу ЄС», – розповів Олександр Ганущин.

Читайте також: підсумки 2017 року на Закарпатті: зростає кількість заробітчан, псується екологія та ростуть інвестиції.

Читайте на ГК:Бум черешні на закарпатських базарах: людей шокує аномальний "сюрприз"
Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Читайте на ГК:Дівчина вибігла на дорогу і потрапила під колеса авто: поліція з'ясовує обставини аварії на Тячівщині (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська