1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина. Посткомуністичний синдром

24.11.2017 14:49 Без кордонів

23 жовтня Угорщина відзначила річницю збройного повстання 1956 року проти існуючого в цій країні комуністичного режиму.

23 жовтня Угорщина відзначила річницю збройного повстання 1956 року проти існуючого в цій країні комуністичного режиму.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан скористався нагодою, щоб знову напасти на тих, кого він не перестає звинувачувати в бажанні знищити європейську цивілізацію, пише Еuronews.

"Сили глобалізації стукають у наші двері, щоб перетворити угорців в Homo Brusselicus".

"Сьогодні, на тлі глобалізації, підняли голови нові фінансові імперії. Подібна імперія фінансових спекуляцій захопила Брюссель і багато країн-членів ЄС ".

"Саме ця імперія звалила на нас масове переселення народів з його мільйонами мігрантів і навалою приїжджих. Вони розробили план по перетворенню Європи в континент "зі змішаним населенням." І тільки ми сьогодні опираємося їм ".

У натовпі кілька розрізнених голосів звинувачують уряд Орбана: «Корумпований уряд у відставку! Ви ганьбите пам'ять 1956 года! Це банда брудних злодіїв! »

Ось кілька цитат з його промови:

Інший спосіб боротьби пропонує Балаш Ласло. У свої 22 роки він один із засновників нової партії "Сила і рішучість". Він вирішив виставити свою кандидатуру на виборах цієї весни.

Балаш Ласло, активіст:

"За статистикою, через 50 або 60 років населення континенту може помінятися етнічно. За деякими оцінками, близько 30 мільйонів мусульман з Близького Сходу вже живуть тут, в Європі. Число східно-європейських циганських громад становить від 10 до 12 мільйонів чоловік, не кажучи вже про іммігрантів з Африки. Можна сказати, що приблизно через 10 років мільярд людей можуть переїхати з Африки. Наше населення постійно скорочується, а тих, хто приїжджає сюди або хто вже живе тут, стає все більше. І якщо ми не звернемо на це увагу, то можна сказати, що білі люди зникнуть ".

"Фонд Сороса" - іноагент

Захист угорської ідентичності перед обличчям іноземного вторгнення - улюблений "коник" уряду.

Мішенню останньої кампанії по всій країні став Джордж Сорос, мільярдер і філантроп, американський єврей з угорськими коренями.

Його звинувачують в плануванні міграційного вторгнення в Європу.

Фонд Сороса "Відкрите суспільство" першим потрапив під дію нового закону, що зобов'язує угорські неурядові організації реєструватися як "організації, що фінансуються з-за кордону" після отримання певної суми.

Цей закон, який вступив в протиріччя з європейським законодавством, спрямований проти благодійних організацій, підкреслює представник фонду "Відкрите суспільство", який курирує філантропічні акції Джорджа Сороса в Угорщині:

"Таке навішування ярликів покликане зробити так, щоб НУО сприймалися як іноземні агенти, і утруднити їх фінансування. Тому що малоймовірно, що люди захочуть підтримати іноземних агентів. Крім того, у цій кампанії є і більш серйозні наслідки. Подібні кампанії спрямовані на створення образу ворогів. Спочатку це НПО, потім Брюссель, ворогом оголошений Джордж Сорос. Хто наступний? Ворожість, як правило, призводить до насильства. Ми сподіваємося, що ця кампанія по розпалюванню ненависті закінчиться, не дійшовши до такого фіналу. "

Перед дверима фонду "Аврора" анти-соросівські гасла написані на тротуарі членами ультра-правої угруповання.

Цей фонд надав дах багатьом невеликим асоціаціям, що захищають права меншин:

"Це і євреї, і цигани, і гомосексуалісти, і наркомани. Більшість цих НУО стали мішенню пропагандистської машини уряду ", - розповідає представник фонду. "Держава відвернулася від частини угорського суспільства, перш за все від тих, хто його потребує, і турботу про цих людей взяли на себе НПО.
Часом дуже важко працювати в умовах ненависті, яку породжує пропагандою ", - продовжує він.

Міграційний питання в місті Ашотхалома

На півдні країни, на кордоні з Сербією було зведено 175-кілометрову загородження після того, як тисячі нелегальних мігрантів перетнули кордон в 2015 році.

Ті події запам'яталися жителям містечка Ашотхалома. Вони зляться, коли мова заходить про Сороса або біженців.

Ось що вони про це говорять:

"Так цього старого розстріляти мало! Важко перемогти кого-то, хто так думає. Його не перемогти, а закопати треба. "
"Ми не хочемо цієї зарази. Чи не хочемо, щоб християни змішувалися з представниками інших народів. Нам не потрібні біженці, не потрібна інша релігія. "
"Одне ясно: їх потрібно поставити до стінки і розстріляти, щоб іншим неповадно було." 

Мер Ашотхалома Ласло Тороцкай - віце - президент і висхідна зірка ультраправої партії «Йоббік», головного конкурента правопопулістської партії Орбана "Фідес", створив свій власний прикордонний патруль.

За його словами, невеликій групі вдалося зловити більше нелегальних іммігрантів, ніж державній поліції.

"Багато прибули з Пакистану, з Бангладеш, або, наприклад, з Марокко і Косово. А там немає воєн, вони не біженці, однак щотижня знову і знову намагаються перетнути кордон. ", - розповідає Ласло Тороцкай.

"Ми хочемо зберегти наші традиції, захистити наш спосіб життя. Я з повагою ставлюся до ісламу, але в моїй країні ісламу немає місця, тому що ця релігія несумісна з угорськими традиціями. А наше місто - угорське місто, католицький, римське місто. Ми можемо прийняти тільки тих людей, які поважають цей факт. Ми спадкоємці великої Римської імперії, наше місто - католицький, європейське місто ", - стверджує він.

Крім того, Ласло Тороцкай відомий тим, що виступає за заборону ісламських головних уборів, публічних закликів до намазу і відкритого прояви гомосексуальності в Ашотхаломі.

Ласло Тороцкай сподівається, що його місто - ідеальний приклад для всіх, хто захищає перевагу цінностей "білої" культури Європи і Америки перед рештою світу. У нього є свої послідовники серед приїхали в Угорщину європейців.

Регіна приїхала сюди в травні минулого року. Вона каже, що, навіть перебуваючи в декількох сотнях метрів від прикордонних огорож від мігрантів, вона відчуває себе в більшій безпеці, ніж удома.

"Сьогодні в Німеччині кордони відкриті, приїжджай, хто хоче. Це недопустимо! І я зрозуміла, що пора бігти куди подалі. Я прийняла рішення приїхати сюди, в Угорщину, де ще існує межа, де цей кордон захищатимуть! І навіть якщо їм, мігрантам, вдасться прорватися через прикордонний контроль, вони мене не вб'ють, вони рушити далі, до Німеччини, там їх рай, там вони сподіваються знайти гроші на життя. Гроші, гроші ... Тільки це їх і цікавить ", - розповідає вона.

Незаконний в'їзд в країну карається трьома роками позбавлення волі.

Навесні минулого року угорський парламент схвалив закон про зміст мігрантів, шукачів притулку, в двох закритих транзитних таборах поблизу кордону з Сербією.

Одне з положень нового угорського закону про надання притулку суперечить міжнародним нормам і заборонено європейським судом з прав людини. Представники ЗМІ в табір не допускаються.

Близько 6 000 осіб зареєстровані як прохачів притулку в Угорщині. Міграційний Центр "Суботіца" розташований ближче інших до угорського кордону.
У ньому живуть в основному сім'ї, які чекають вирішення своєї подальшої долі рік або півтора.

"Сьогодні Сербія стала одним з найбільших центрів для біженців. Тут знаходяться ті, хто хоче подати заяву на отримання притулку в Європейському союзі.
Всі ці правила і труднощі, пов'язані з подачею клопотання про надання притулку, і збільшенням терміну очікування рішення, відкривають дорогу контрабандистом і напливу контрабанди. "

"Політика закриття кордонів, проголошена Орбаном, не прийнятна"
"Наша маленьке село" - ця вивіска зустрічає мандрівників на в'їзді в Кюбекхазу, невелике містечко, засаджений квітами і прикрашений європейськими прапорами.

Незважаючи на свою непросту історію, містечко сьогодні живе в гармонії зі своїми сербськими і румунськими сусідами.

Мер зустрічає нас в кафе, яке належить місцевій адміністрації, і де вирішуються спільно всі важливі питання.

Глава Кюбекхаази вважає, що політика закриття кордонів, проголошена Орбаном, не прийнятна.

За його словами, подібні рішення тільки роз'єднують країну і ізолюють її від усього світу, приховуючи в тіні реальні проблеми.

"Авторитарні і автократичні режими завжди потребують образі ворога, щоб з ним боротися, закликати націю до єдності, але тільки з однією метою - відволікти увагу людей від реальних проблем. Проблеми системи охорони здоров'я не були вирішені, проблеми системи освіти теж не вирішені. 700 тисяч осіб емігрували з країни, бігли, бо у них немає ніякої надії на майбутнє. І як я бачу, сьогодні в Угорщині думають про що завгодно, тільки не про людей. ", - говорить мер Роберт Мольнар.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська