1. Новини Закарпаття
  2. >

Ілдика Орос в Брюсселі: "Президент зрадив закарпатських угорців"

11.10.2017 09:44 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

У Брюсселі пройшов День Закарпаття.

У Брюсселі пройшов День Закарпаття.

Подібний захід відбувається втретє. Основна тема нинішнього – ситуація, що склалась на Закарпатті у зв’язку із прийняттям Закону України “Про освіту”.

Він, на думку представників національних меншин, що проживають в області, значно звужує їх права на навчання дітей рідною мовою.

Почесним гостем форуму була ректор Закарпатського угорського інституту, голова Товариства угорських педагогів краю (КМПС), депутат обласної ради Ілдіка Орос.

“Підписавши даний закон Петро Порошенко порушив домовленості, укладені між ним і КМКС ще перед його виборчою президентською кампанією. - наголосила в інтерв’ю брюссельському кореспонденту угорського телеканалу М1 Ілдіка Орос. - Одним словом, гарант зрадив закарпатських угорців.”

Ректор повідомила також, що з даної теми вимушені були провести позачергове засідання КМПС, на якому сформували Звернення до Президента України із проханням внести певні зміни до прийнятого рішення, а саме: насамперед відновити дію колишньої системи освіти, де забезпечувалось право на вивчення угорської мови від дитсадка до вишу. По-друге, здійснити реформу освіти таким чином, щоб полегшити розвиток дітей не української національності. По-третє, реабілітувати угорську мову й літературу, адже в Україні з даних предметів протягом останніх десяти років не можна скласти випускні іспити. Й насамкінець, перед прийняттям важливих рішень, що стосуються інтересів національних меншин, залучити до цього й представників останніх і прислуховуватись до їх позицій.

“Ці вимоги постараємось донести до всіх міжнародних організацій, будемо говорити про них на всіх можливих форумах, як це зробили тепер у Брюсселі, - акцентувала Ілдіка Орос. - Здійснимо все від нас залежне, аби повернути законні права нацменшин.”

Як відомо, у вівторок, 26 вересня, уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Порошенком закону "Про освіту".

Нагадаємо, раніше міністр Гриневич заявила, що В Угорщині багато міфів про новий український освітній закон.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська