1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Закарпатті готуються збудувати сміттєпереробний завод

03.10.2017 16:20 Без кордонів ВАЖЛИВО

Сьогодні в обласній раді відбулася робоча зустріч з підготовки спільного українсько-угорського проекту будівництва сміттєсортувального комплексу з полігоном твердих побутових відходів у с. Яноші.

Угорську сторону представляли: голова загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина), голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, директор ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап, виконавчий директор Агенції регіонального розвитку Саболч-Сатмар Березької області Ус Іллеш, виконавчий директор товариства з обмеженою відповідальністю з охорони навколишнього середовища та поводження з твердими побутовими відходами (Угорщина)  Ебергардт Габор, голова угорсько-української торгово- промислової палати  Кото Дьордь та ін.

Йшлося про те, що, враховуючи наявність відкритого конкурсу Євросоюзу щодо фінансування проектів у галузі охорони навколишнього середовища та щирі наміри  двох областей брати спільну участь у програмах транскордонного співробітництва Європейського Союзу,  є можливість подати заявку на перше коло  конкурсу Програми ENI CBC 2014-2020 Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна для отримання гранту.

Відтак Юрій Гузинець детально ознайомив присутніх із даним проектом. Його історія почалася на  цьогорічній травневій зустрічі  голови загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина) Оскара Шестака та делегації Закарпатської облради, очолюваної Михайлом Рівісом, що взяла участь у  чергових загальних зборах Європейського об'єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА. Тут уперше було заявлено про доцільність будівництва такого заводу на Закарпатті. Оскільки, як зазначив тоді М.Рівіс,  після кожного паводку сміття «експортуються» із Закарпаття до Угорщини. Для початку пропонувалися Берегівський, Тячівський та Ужгородський райони, аби якнайшвидше вирішити проблему зі стихійними сміттєзвалищами та їх утилізації.

Після того сторони провели на різних рівнях ще декілька робочих зустрічей. Буквально два тижні тому керуючий справами виконавчого апарату облради Ю.Гузинець разом із делегацією предметно вивчали це питання на робочій зустрічі у Кішварді, Угорщина. 

За результатами зустрічі, ЄОТС ТИСА уповноважено подати відповідний проект до вищезгаданого конкурсу для  здобуття гранту для фінансування проекту, повідомила Прес-служба облради.

Нагадаємо, Угорщина і Румунія разом виступлять проти українського закону про освіту.

Читайте на ГК:На Закарпатті літаки розпилюватимуть хімікати на полях в двох районах
Читайте на ГК:Ніредьгазці подарували книги трьом бібліотекам Берегова (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатець Аттіла Віднянський став художнім керівником Міжнародної театральної студії в Копошварі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus