1. Новини Закарпаття
  2. >

Угорські ЗМІ прокоментували скандальний матеріал "112 каналу" про угорців Закарпаття

22.08.2017 21:03 Без кордонів Голос Карпат

Угорські журналісти заявляють про антиугорські цькування в українській пресі.

У 26-річній історії українських ЗМІ можна побачити найбільш суперечливе ставлення до нацменшин у тому українському документальному фільмі, який уже в перших кадрах обʼєднує східноукраїнських російських сепаратистів із закарпатськими угорцями. Підбурювальний тон фільму ставить під сумнів усі основні права громадян, які належать національностям в Україні на юридичній основі, − повідомляють угорські ЗМІ.

Журналіст вважає проблемою те, що угорські прапори розвіюються на установах, вважає дратівливими двомовні написи, не подобається йому використання символів, відчувається, що режисери програми будь-яким чином прагнуть накласти на місцевих угорців відбиток сепаратизму.

Фільм висуває також аргументи, які до цього часу вже не одноразово були засвідчені, один середньо статичний чоловік на імʼя Йожеф, − звичайно не показавши обличчя, з чудовим російським акцентом, − заявляє про те, наскільки легше йому їздити в Англію та Америку після того, як отримав угорське громадянство. У фільмі також виступає політолог, − також не показавши обличчя, − для якого найбільшу проблему і обурення викликає те, що на Закарпатті знаходяться угорські чиновники.

Пізніше під драматичний музичний супровід журналісти розмірковують про небезпеку автономії, використовуючи кадри із святкування фестивалю Турул. Цивільну охорону свята називають незнайомою організацією і представляють як приватну армію, яка становить загрозу для України.

Також було однобоко інтерпретовано інтервʼю голови КМКС Йожефа Барта. Відео переповнене так званими фахівцями. У фільмі зазвучали і члени партії «Свобода», відомі своїми шовіністичними, а також антисемітськими та проти угорськими поглядами.

Лівія Балог, голова Ужгородського товариства КМКС відзначила, що нажаль щоразу більше зʼявляється подібних підбурювальних відео.

Нагадаємо, раніше журналісти каналу 112 у фільмі дослідили питання подвійного громадянства в Закарпатті.

Відзначимо, що Геннадій Москаль розкритикував фільм каналу "112" про подвійне громадянство на Закарпатті.

Читайте на ГК:Двоє поранених військових із Закарпаття перебувають в операційній у Львові
Читайте на ГК:Перевірка DW: чи дійсно в Європі у десятки разів дорожче утримувати авто, ніж в Україні
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Хуста, Ужгорода та Мукачева 6 липня 2018 року
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus