1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

В Ужгороді розповіли, що потрібно знати про безвіз – без пліток і аферистів

811
Без кордонів Новини Ужгорода

Введення безвізового режиму з європейськими країнами Шенгенської зони стало чи не найголовнішою політичною подією цього літа для нашої країни.

В Ужгороді розповіли, що потрібно знати про безвіз – без пліток і аферистів

Багато закарпатців вже скористалися можливістю відвідати сусідні країни без процедури оформлення віз у дипломатичних установах. Проте далеко не всі українці (і закарпатці зокрема) усвідомлюють свої права і обов’язки, а також знають всі правила, яких потрібно дотримуватись при перетині кордону та під час перебування в Європі, повідомило korzonews.info

Саме цьому і був присвячений інформаційний брифінг, який відбувся сьогодні, 30 червня, в конференц-залі готелю «Ужгород».

На заході були присутні Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Мірослав Мойжита, Почесний консул Словаччини у Великому Березному Олег Адамчук, Почесний консул Чехії в Ужгороді Отто Ковчар, Почесний консул Литви в Ужгороді Віктор Гарапко, дипломати, експерти, викладачі та студенти ужгородських вишів і навіть представники духовенства.

Головуюча – радник Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України Світлана Мітряєва – під час докладного виступу зазначила, що зараз багато хто говорить про запровадження безвізового режиму, але недостатня увага приділяється можливості його скасування. А це цілком може статися, якщо громадяни України почнуть масово порушувати встановлені Європою правила.

Так, не можна забувати правило 90/180 – тобто громадяни України мають право перебувати в ЄС лише 90 днів за будь-який період з 180 днів. Важливо також враховувати, що навіть одна година перебування на території країн Шенгенської зони зараховується як повний день. Тобто, якщо ви, наприклад, перетнули кордон о 23.55, а наступного дня повернулися на Україну, то вам зараховується два дні.

Олег Адамчук додав, що для зменшення ймовірності відмови важливо мати певні підтвердження мети візиту. Проте правила в цьому не занадто жорсткі – якщо ви прямуєте в гості до знайомих, то цілком достатньо може бути телефонного підтвердження приймаючої сторони. А для підтвердження фінансової спроможності не обов’язково викладати велику суму готівкою, адже існують і «золоті» платіжні картки багатьох банків.

– Важливо зрозуміти, що безвізовий режим – це в першу чергу можливість для мандрівок, відпочинку, бізнес-візитів. Для роботи за кордоном в будь-якому разі потрібно оформлювати спеціальну робочу візу. Те саме стосується і навчання. – акцентував О.Адамчук.

Представник прес-служби Державної прикордонної служби України Олена Трачукозвучила статистичні дані щодо першого періоду дії безвізового режиму. Тішить те, що ажіотажу не спостерігається – всупереч апокаліптичним прогнозам, масової міграції українців за кордон не спостерігається, потік збільшився лише на 3% порівняно з «добезвізовим», а більшість громадян повертається вже за 2-10 днів. Також поодинокими можна вважати випадки відмов у перетині кордону, і пов’язані вони в абсолютній більшості з порушенням громадянами правил перебування в країнах ЄС під час минулих відвідувань.

Представники Генконсульства Словаччини повідомили, що найбільше порушень пов’язані з перевищенням терміну перебування в країнах ЄС: «Ми впевнені, що таке стається ненавмисно, і є помилкою в розрахунках громадян. Для зручності на сайті МЗС Словаччини є калькулятор, на якому можна самостійно вирахувати терміни».

Світлана Мітряєва наголосила, що такий самий калькулятор є і на офіційному сайті Єврокомісії.

Для того, щоб громадяни самостійно, без чуток і недостовірної інформації від аферистів або некомпетентних порадників, могли розібратися в цікавлять питаннях, що стосуються безвізового режиму, працює цілодобова телефонна лінія за номером 527 (безкоштовно для абонентів всіх мобільних операторів України).

Крім того детальна інформація та роз’яснення опубліковані на спеціалізованому сайті www.openeurope.in.ua

Цікава інформація для багатьох мандрівників з вищезазначеного сайту: Поліс медичного страхування не входить до пакету обов’язкових документів! Однак його варто придбати для впевненості під час поїздки. А от «зелена карта» – обов’язкова під час подорожі власним автомобілем.

Нагадаємо, безвіз – подія століття для цілої України і особливо Закарпаття.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber