1. Новини Закарпаття
  2. >

Всі громадяни ЄС, які живуть у Британії, отримають право на постійне проживання

12:46, 24 Червня Без кордонів

Всі громадяни ЄС, які живуть в даний момент в Великобританії, отримають право на постійне проживання на рівні з британцями, повідомляє The Telegraph.

Про це прем'єр-міністр Сполучених Королівств Тереза ​​Мей повідомила на зустрічі з європейськими лідерами 22 червня, інформувало russiangap.

Це право буде отримувати все, хто приїхав до країни до 29 березня 2017 року - того дня, коли був офіційно запущений процес виходу країни з ЄС.

Очікується, що громадяни ЄС, які вже прожили в країні п'ять років на момент «cut-off date», отримають новий статус «автоматом». А що стосується тих громадян ЄС, які до цього дня не проживуть п'ять років, то їм, відповідно до плану, цей статус буде дано відразу після того, як вони проживуть в країні п'ять років.

Члени сімей громадян ЄС, швидше за все, зможуть імігрувати після «Брекзиту»

На зустрічі з європейськими лідерами Тереза ​​Мей також заявила, що не хоче "руйнувати сім'ї" і дала зрозуміти, що чоловіки та діти живуть в Британії європейців, які зараз постійно знаходяться за межами Союзу Королівства, також зможуть приїхати в країну до свого родного, якщо це Захотять Однак напряму цього сказано не було.

При цьому Мэй нагадала, що аналогічні права мають отримати громадяни Великобританії, які живуть в інших країнах ЄС. Крім того, прем'єр не погодився з попередженням ЄС призначити «дату відключення» на березень 2019 року. По її словам, цю дату слід обговорити окремо.

Що таке «cut-off date»?

«cut-off date» - це дата, після чого виявлення нових прибульців у Британію громадян ЄС буде визначатися новими правилами. Сторонники жорсткої імміграційної політики запропонували зробити це датою 24 червня 2016 року - день оголошення результатів референдуму про членство Британії в ЄС. Таким чином, ті, хто прибув до Британії з ЄС до цього дня, вважалися "старими" мігрантами, а ті, хто після - "новими", і для них вже діяв інший порядок в'їзду, реєстрації та, ймовірно, більш складних правил отримання Постійного вигляду на проживання та громадянства.

Однак Євросоюз вимагав, щоб цей день був призначений на більш пізній термін, і Тереза ​​Мей запропонувала обговорити дату в проміжку між 29 березня 2017 року і мартом 2019 року.

На березні 2019 року настає до Брюсселя: до цього терміну Британія буде знаходитися в складі союзу, а значить, в країні діяти загальноєвропейська норма свободи руху, яка Лондон не має права скасувати до виходу. Британія ж опасається, що якщо кінцевий термін буде намічений на 2019 рік, то це спровокує хвилю бажаючих іммігрувати в останній момент.

За даними досліджень Оксфордської міграційної обсерваторії, в Великобританії (незалежно від того, коли буде встановлена ​​кінцева дата) буде і буде близько 975 тисяч європейців, які не прожили в країні п'ять років. Всем їм, як очікується, буде гарантировано право на постійне проживання, навіть якщо вони прибудуть в країну за один день до кінцевої дати.

Прем'єр також повідомив, що громадянам ЄС, які захочуть іммігрувати в Британію після кінцевої дати, буде дано дворічний «вигідний період», після якого вони повинні отримати дозволу на роботу або повернутись додому. Телеграф пише, що якщо кінцевий термін буде призначений на 2019 рік, то європейська норма свободи руху фактично продовжиться до 2021 року.

Один з офіційних представників британської сторони додав, що Великобританія буде відноситися до громадян ЄС так само, як до британців, у питаннях охорони здоров'я, освіти, соціального забезпечення та пенсій.

Як будуть оформляти статус громадян ЄС?

Тереза ​​Мей також торкнулася теми оформлення статусу громадян ЄС. В даний час вона представляє собою складну білоруську процедуру, і прем'єр-міністр закликав до того, щоб зробити його максимально простою.

Очікується, що повністю пропозиція Терези Мей буде опублікована в понеділок, 26 червня.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus