1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Ужгород може стати учасником українсько-німецького проекту

431
Без кордонів Новини Ужгорода

Ужгород – серед 5 міст, разом із Миколаєвом, Одесою, Києвом та Львовом, які розглядаються на участь у спільному українсько-німецькому проекті «Національна політика міського розвитку».

Ужгород може стати учасником українсько-німецького проекту

Про його особливості напередодні йшлося на зустрічі Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, в.о. заступника міського голови Ігоря Фартушка, головного архітектора міста Олега Боршовського, радника міського голови на громадських засадах Маріанни Собран, заступника начальника управління економіки та стратегічного планування міськради Василя Цапа з німецькими та українськими партнерами – уповноваженим представником Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (ВМUВ) Томасом Хаберландом, консультантом проекту від Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ ) Іріс Гляйхман, радником проекту Тетяною Коломієць, експертом із міського розвитку Владиславом Тимінським. На зустрічі був присутній також координатор співпраці з Ужгородом від нашого німецького міста-побратима Дармштадт Мартін Ройтер. 

Гості розповіли, що планується налагодження співпраці між трьома українськими та трьома німецькими містами, які відберуть для участі у розрахованому на 3 роки проекті «Національна політика міського розвитку» і будуть обмінюватися досвідом планування та реалізації ініціатив інтегрованого міського розвитку.

Представник німецького міністерства Томас Хаберланд наголошував, що всі проекти, досвідом яких будуть обмінюватися українські та німецькі міста, повинні бути спрямовані не на лінійне вирішення якогось напрямку, а виходити зі стратегічного розуміння розвитку міста. До участі, крім місцевої адміністрації, обов’язково залучаються громадські діячі, організації, науковці. Також напрацьовані на локальному рівні практики потім можуть бути адаптовані до застосування в національному масштабі, можливо, прийняття законодавчих чи нормативних нововведень.

При реалізації проектів спиратимуться на принципи Лейпцизької Хартії «Міста Європи на шляху сталого розвитку», прийнятої в 2007 році і підтриманої 32 країнами, зокрема і нашою державою.

3

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber