1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Село в Угорщині кличе "європейців", а мусульманам не раде

570
Без кордонів Угорщина

У містечку Ашотхалом, що знаходиться на півдні Угорщини біля кордону з Сербією, заборонені атрибути ісламу. Заборонені ісламські головні убори, а також публічні заклики до намазу.

Село в Угорщині кличе "європейців", а мусульманам не раде

На вулицях висять таблички з перекресленими мечетями. У Ашотхаломе відкрито заявляють, що ведуть "війну з мусульманською культурою", але заодно заборонили також прояви гомосексуальності, повідомило ВВС.

На піку міграційного кризи в 2016 році через ділянку кордону неподалік від Ашотхалома проходили до 10 тисяч мігрантів в день. Населення містечка - чотири тисячі вболівальників.

Саме тоді з подачі мера містечка Ласло Тороцкая були прийняті закони, що забороняють "прояви ісламської культури". Тими ж законами в містечку заборонили публічні прояви прихильності між людьми однієї статі.

Ісламський комітет Угорщини протестував, поскаржився в конституційний суд країни, скаргу подав і угорський омбудсмен Ласло Секей, але на сьогоднішній день ці законодавчі акти продовжують діяти.

На питання про те, чи прагне він зробити з Ашотхалома "село для білих", мер Тороцкай відповідає негативно.

"Я не використовував це слово," білі ". Але так як ми всі білі, християни і європейці, ми хочемо залишитися такими," - каже він. Мета Тороцкая - залучити в містечко людей, налаштованих так само, як він сам.

"Якби ми були чорношкірими, то хотіли б залишитися чорношкірими," - пояснює мер.

"Ми раді гостям із Західної Європи - людям, які не хочуть жити в мультикультурному суспільстві - каже Тороцкай - Залучати мусульман ми б не хотіли".

"Для нашого села дуже важливі традиції. Якби сюди приїхала велика кількість мусульман, вони не змогли б все інтегруватися в християнську спільноту", - говорить мер.

"Ми бачимо великі мусульманські спільноти в Західній Європі, які так і не змогли інтегруватися - і ми не хочемо, щоб у нас відбулося те ж саме, - продовжує Тороцкай і резюмує. - Я хотів би, щоб Європа належала європейцям".

На піку міграційного кризи через кордон поруч з Ашотхаломом проходили кілька десятків біженців в день коли Тороцкай вводив закони в минулому році, він був безпартійним. Сьогодні він входить відносять себе до праворадикальної партії "Йоббік".

Місцеві жителі кажуть, що підтримують введені мером закони. Одна з мешканок містечка, Еніко Ундрейнер, каже, що торішнє навала мігрантів її налякало.

У Ашотхаломі живуть двоє мусульман, які відмовилися говорити з Бі-бі-сі з страху привернути до себе увагу. Інші жителі села відгукуються про них прихильно.

"Вони нікого не провокують. Чи не носять нікаб, не пристають до людей [...]. Я їх знаю особисто, ми прекрасно ладнаємо", - говорить інший житель містечка.

Глобальні амбіції

Ласло Тороцкай сподівається, що його село очолить то, що він називає "війною з мусульманською культурою". Щоб залучити в Ашотхалом європейців, мер організував патрулі вздовж ділянок кордону з Сербією. Ця ініціатива привернула ультраправих із Західної Європи, таких як організація "Тамплієри" (The Knights Templar), що проголосила своєю метою "захист християнства в Британії".

На батьківщині партія Ніка Гріффіна теж виступає проти мусульман членами цієї організації є, зокрема, колишній лідер Британської національної партії Нік Гріффін та її колишній скарбник Джим Доусон.

"Зі мною зв'язувався Джим Доусон - розповідає Тороцкай - Він приїжджав в Ашотхалом кілька разів, в особистій якості, просто щоб подивитися. Нік Гріффін теж з ним приїжджав".

Сам Гріффін раніше називав Угорщину "місцем, де можна буде сховатися від того пекла, яким скоро стане Західна Європа". "Коли на Заході все полетить до біса, багато переїдуть в Угорщину. А Угорщини потрібні ці люди", - також заявляв Гріффін.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber