1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

До уваги закарпатців: Угорщина готується спростити працевлаштування українців

16.09.2016 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Міністр економіки Угорщини Мігай Варґа в інтерв’ю часопису Heti válasz заявив, що уряд має спростити процедуру видачі дозволів на працевлаштування громадянам сусідніх держав, які не є членами ЄС.

Нині в Угорщині відчувається гострий дефіцит трудових кадрів (щонайменше 50 тисяч вакансій).

“Перевагу потрібно надавати тим, хто поділяє морально-етичні та культурно-історичні цінності угорців,” - наголосив високопосадовець.

Міністр навів як приклад гнучкий підхід у цьому питанні влади Чехії, де сьогодні офіційно працює 200–220 тисяч українців, і Польщі (близько 2 мільйонів громадян України). За різними оцінками, лише з Угорщини, населення якої становить менше 10 мільйонів, майже 600 тисяч громадян, переважно молодь, виїхали на заробітки у Західну Європу.

Згідно з дослідженням компанії Manpower Group за минулий рік, в Угорщині найбільше бракує водіїв, інженерів, бухгалтерів, хронічно не вистачає медпрацівників, зокрема, 300 дільниць залишилися без практичних сімейних лікарів, або ж близько 300 тисяч пацієнтів не мають свого терапевта.

Також відчувається гостра нестача програмістів, хоча ця категорія є найбільш високооплачуваною, зазначають топ-менеджери місцевих ІТ-компаній, бо йдеться про велику питому вагу цих підприємств у формуванні угорського ВВП і ризик втрати іноземних інвестицій.

Для легального працевлаштування в Угорщині, як і в інших країнах ЄС, громадянам країн - не членів Євросоюзу, як правило, треба отримати відповідний дозвіл, а потім звертатися з проханням про довготермінову візу чи дозвіл на мешкання з цією метою.

Сьогодні сотні закарпатців виїжджають в сусідню Угорщину на сезонні роботи, в основному на збирання плодоовочевої продукції.

“За один день можна заробити від 4 до 6 тисяч форинтів (приблизно 400-600 гривень),” – каже Голосу Карпат Роберт Кочіш, який збирав у сусідів яблука.

Інший берегівчанин Ласло Сабов у вільні від основної роботи дні (він працює охоронником) їдуть разом із дружиною на велосипедах через КПП “Астей” в Берегшурань і теж збирають червоно- та зеленобокі плоди. А місто рясніє в оголошеннях “Пропонуємо роботу”, якими заманюють до себе різні підприємства Угорщини, Польщі, Чехії.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus