1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Делегація Височини відвідала УжНУ

18:03, 17 Червня Без кордонів

Одним з результатів співпраці між Закарпаттям і Височиною стала зацікавленість місцевої молоді та батьків до чеської мови.

Сьогодні її вивченням, за відповідними програмами Міністерства освіти України як другої іноземної мови, уже в трьох школах області охоплено понад 350 дітей, а з наступного навчального року її бажають вивчати ще в ряді шкіл. Однак задоволення цього бажання впирається у відсутність кваліфікованих освітян-богемістів.

У ході візиту чеська делегація відвідала Ужгородський національний університет, який два роки тому розпочав підготовку таких фахівців. Загалом УжНУ підтримує наукові та освітні стосунки з більш ніж 90 університетами з 17 країн світу. Водночас на кількох факультетах університету здобувають фахову освіту майже 400 іноземних громадян.

Для потреб освітніх закладів Закарпаття у 2013-14 академічному навчальному році на кафедрі словацької філології УжНУ було відкрито студії чеської мови та літератури. Нині там навчається 14 студентів, які забезпечені аудиторією богемістики та необхідною літературою. Сьогодні університет першочергово потребує допомоги у зміцненні викладацького складу – зокрема лектора-носія чеської мови зі ступенем кандидата філологічних наук (доктора філософії) для забезпечення викладання навчальних дисциплін, обладнання лінгафонного кабінету чеської мови, та сприяння у проведенні навчальних практик для студентів богемістики у Чехії. Професор В.Смоланка також подякував гостям за сприяння у реалізації масштабного спільного проекту з енергозбереження - заміну вікон на факультеті міжнародних відносин, інформував Відділ зв’язків з громадськістю УжНУ.

Читайте на ГК:В Ужгороді з'явилася ще одна міні-скульптурка
Читайте на ГК:В Ужгороді на пішохідному переході збили дитину, - соцмережі
Читайте на ГК:Жителі Великої Доброні фестивалили / ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus