1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Словаччина дозволить українським літакам маневрувати в своєму повітряному просторі

18.05.2016 Без кордонів

Маневрування літаків при посадці в Ужгород здійснюється через повітряний простір Словаччини саме завдяки цій угоді, яка підписувалася, коли Словаччина ще не була членом ЄС.

26 червня цього року закінчується термін угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Словацької Республіки про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію міжнародного аеропорту "Ужгород". Маневрування літаків при посадці в Ужгород здійснюється через повітряний простір Словаччини саме завдяки цій угоді, яка підписувалася, коли Словаччина ще не була членом ЄС. Для укладання нової угоди необхідно здійснити сертифікацію провайдера аеронавігаційного обслуговування України Європейським агентством із безпеки авіації (EASA). Саме такі вимоги висуває Виконавчий Регламент Комісії Євросоюзу.

Тільки після такої сертифікації Словаччина може делегувати право спецпідприємству України обслуговувати повітряний рух у частині словацького повітряного простору.

Усі необхідні документи з подальшим укладанням угоди готуються на міждержавному рівні, однак неодноразові звернення Закарпатської облдержадміністрації до центральних органів влади з проханням терміново взятися за вирішення цього питання, на жаль, не дали результатів. Щоб не допустити закриття аеропорту "Ужгород" після 26 червня, Геннадій Москаль у складі робочої групи здійснив поїздку в Братиславу. З українського боку в поїздці крім голови ОДА взяли участь представники Міністерства інфраструктури і транспорту, Державіаслужби, Аероруху та директор аеропорту "Ужгород", зі словацького – міністр транспорту Маріо Немет та фахівці, що займаються організацією повітряного руху країни.

Також керівництво ОДА звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням дати доручення відповідним міністерствам і відомствам підготувати проект нової угоди між Україною та Словаччиною про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху, повідомив Прес-служба Закарпатської ОДА.

Читайте на ГК:Закарпатці стали призерами міжнародного музичного фестивалю в Словаччині / ФОТО
Читайте на ГК:Українсько-словацький фільм «Межа» висунули на «Оскар» / ВІДЕО
Читайте на ГК:У прикордонному словацькому місті вдруге за місяць спалили "Тойоту"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus