1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Словаччині стартували парламентські вибори

05.03.2016 11:14 Без кордонів

Сьогодні, 5 березня, ранком о 8.00 год. відкрилися виборчі дільниці в сусідній Словаччині для обрання майбутніх членів парламенту.

Сьогодні, 5 березня, ранком о 8.00 год. відкрилися виборчі дільниці в сусідній Словаччині для обрання майбутніх членів парламенту.

Їх буде 150. У виборчому процесі беруть участь 23 політичні сили, які загалом висунули 2900 кандидатів. Орієнтовна кількість голосуючих – 4,4 мільйона осіб. На думку експертів, їх участь у виборах складатиме 50-55 відсотка. Чотири роки тому цей показник становив 59 відсотків.

Згідно з опублікованими раніше даними опитувань виборців, перемогу пророкують нині правлячій партії Курс – соціальна демократія під керівництво теперішнього прем’єра Роберта Фіцо. Реальні шанси потрапити до вищого законодавчого органу Словаччини мають ще 6 політичних сил. Серед них і 2 угорські партії.

Згідно з чинним словацьким законодавством, публікація результатів соціологічних досліджень припиняється за два тижні до голосування, а в четвер настав так званий “час тиші”. Діє він і в день виборів. Це значить, що протягом суботи забороняється озвучувати навіть кількість осіб, які беруть участь у голосуванні. Підсумки екзит-полів можна називати лише після закриття виборчих дільниць, тобто після 11.00 год.

Перші дані дозволяється надавати через 40 хвилин після закриття урн. А остаточні офіційні дані виборів ЦВК оголосить у неділю.

Перше засідання новобраного парламенту повинно відбутися через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів. Дата формування уряду під питанням, але затягувати з цим не будуть, бо з липня Словаччина починає головувати в ЄС.

Про це повідомляє Угорське телеграфне агентство (МТІ).

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська