1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Закарпаття готується до підписання масштабної міжнародної угоди

301
Без кордонів Закарпаття

У Закарпатській обласній раді під головуванням Михайла Рівіса відбулася нарада, на якій обговорено актуальні питання з підготовки до підписання Угоди про співробітництво.

Закарпаття готується до підписання масштабної міжнародної угоди

Цьому передувала в Угорщині міжнародна конференція «Розвиток міжнародної співпраці в басейні р.Тиса», де йшлося про налагодження міжнародного співробітництва територіальних органів самоврядування, а також обговорювалися можливості співпраці в рамках Дунайської стратегії, узгоджувалися питання щодо можливостей створення Європейського об’єднання територіального співробітництва.

 Відтак учасники прикордонних органів само врядувань п’яти країн (Угорщини, Румунії, Словаччини, України, Сербії) підписали Спільну декларацію про наміри щодо «Міжнародного співробітництва територіальних органів місцевого самоврядування в басейні р.Тиса», яка передбачає реалізацію конкретних економічних, транспортних, екологічних, водогосподарських та інфраструктурних проектів. З цією метою планується підписати угоду про співробітництво, створення Європейського об’єднання територіального співробітництва (EGTC) та збалансованого транскордонного Тисайського екорегіону.

- Цьогоріч голова області Яс-Нодькун-Сольнок Шандор Ковач запропонував створити робочі групи, які працюватимуть по принципу мережі міжнародних територіальних експертів планово-стратегічних, водогосподарсько-екологічних, економіко-інвестиційних, транспортно-інфраструктурних та туристичних структур, а також план-графік реалізації територіального співробітництва, – зазначила радник голови облради Юдіта Євчак.

Наразі робоча група з планово-стратегічних питань до 15 січня 2016 року підготує проект Угоди, який буде надіслано сторонам на ознайомлення та внесення пропозицій. А вже у квітні 2016 року у м. Сольнок планується підписати угоду про співробітництво.

- Підписання угоди про співробітництво задасть рамки для практичної та фахової співпраці, конкретних спільних програм, а також слугуватиме створенню Європейського об’єднання територіально співробітництва Тисайського екорегіону. Це дуже важливо для Закарпаття, так як завдяки тісній співпраці з усіма регіонами Тисянського басейну матимемо можливість комплексно вирішувати нагальні проблеми за рахунок залучення європейських коштів, – резюмував очільник облради Михайло Рівіс.

Довідково: Річка Тиса, пересікаючи території Угорщини, Румунії, Словаччини, України, Сербії, ставить однакові завдання для цих країн. Проблеми річки, яка здатна спричинити як засуху, так і повені, не можна вирішити на рівні області або населеного пункту. На першій міністерській зустрічі Міжнародної комісії із захисту р. Дунай у 2004 році, представники країн Тисянського басейну підписали заяву про наміри (програму спільних дій), у якій домовились про створення Групи щодо Тиси, яка б координувала зусилля, пов’язані з інтегрованими планами водного господарства басейну р. Тиса. Пізніше Угорщина взяла на себе зобов’язання щодо створення та діяльності відповідного офісу. Після багаторічної підготовчої роботи, у листопаді 2014 року у м. Сольнок відкрито Офіс, основні завдання якого – координація міжнародної та регіональної співпраці у галузі водного співробітництва басейну р. Тиса. Офіс виконує також функції з координації роботи Групи щодо Тиси. Під час зустрічі членів Групи щодо Тиси у м. Клуж Напока (Румунія) учасники підтримали залучення до співпраці Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облради.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber