1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Проблеми лісових доріг закарпатські лісівники обговорили зі словаками

244
Без кордонів Словаччина

Днями в районі міста Меджілаборце, Словаччина, в лісових угіддях лісгоспу Вранов, відбувся спільний польовий семінар для лісівників та зацікавлених сторін України та Словаччини.

Проблеми лісових доріг закарпатські лісівники обговорили зі словаками

У ході семінару обговорили питання гідрологічної ролі лісів та протипаводкових заходів і методів ведення лісового господарства, які підвищують гідрологічні функції та зменшують ризик повеней. Україну представляли, зокрема, і закарпатці.

У семінарі від Словаччини взяли участь представники Національного лісового центру у Зволені, Академії наук в Братіславі, Держагенства охорони природи, лісогосподарського підприємства Вранов, а від України – представники ГО ФОРЗА, УкрНДІГірЛіс, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Брустурянського, Перечинського та Великоберезнянського лісогосподарських підприємств області та НПП «Зачарований край».

Одними з найважливіших функцій лісів є гідрологічні, саме тому був створений проект HYDROFOR, про основні заходи якого розповів Іван Барка, серед яких моделювання ризику повеней в залежності від стану лісових екосистем та їх окремих складових, на основі чого розробляються рекомендації для лісівників-практиків та управлінців щодо оптимальних методів ведення лісового господарства та технологій лісогосподарських втручань та виконання протипаводкових заходів на лісових територіях.

Сучасними підходами щодо використання лазерного сканування лісових угідь для визначення мережі та стану лісових доріг, трелювальних волоків та технологічних коридорів під кронами дерев в лісі поділився з учасниками семінару Іван Сачков, експерт Національного лісового центру.
Окрема увага приділялася лісовим дорогам, трелювальним волокам і технологічним коридорам, оскільки вони в значній мірі впливають на поверхневий стік дощової води та формування повеней і тому надзвичайно важливо належним чином їх планувати і утримувати. Порівнювали використання їх для транспортування деревини гусеничними та колісними лісовими тракторами, способи укріплення схилів та запобігання зсувам і ерозіям на узбіччях лісових доріг.

Протягом двох днів семінару було багато дискусій між українськими і словацькими учасниками, які допомагали учасникам зрозуміти питання, осмислити підходи, зробити висновки і, сподіваємося, приймати подальші правильні управлінські та практичні рішення.

Фахову лісівничу дискусію планують продовжити 7-8 липня під час польового семінару на території Ужгородського, Перечинського та Березнянського районів Закарпаття, передає Закарпатське обласне управління лісомисливського господарства.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber