Угорські соціологи оприлюднили результати дослідження інституту соціології "Таркі" щодо ксенофобських настроїв серед угорців. Пік припав на квітень 2015 року, відмічають експерти
Як з'ясувалося – ксенофобія, або негативне ставлення до іноземців, досягла в країні рекордної позначки.
Згідно з даними дослідження, 46% респондентів вважають, що нікому з іноземців, які шукають притулок, не повинно бути дозволено в'їхати в Угорщину. Лише близько 9% респондентів виявилися доброзичливі до людей з інших країн. Ці показники стали найгіршими з 1992 року.
Згідно з дослідженням, швидке зростання ксенофобських настроїв відзначалося у 1992-1995 роках. Потім вони залишалися нестійкими і набули стабільності у період з 2002 по 2011 рік. Чергове зростання ксенофобських настроїв почалося в 2012 році і залишається високим. Пік припав на квітень 2015 року.
"Найвищий відсоток негативного ставлення до іноземців був зафіксований по відношенню до арабів (94%), за ними слідують цигани, китайці, африканці та румуни", - інформують соціологи.
Разом з тим 7% опитаних негативно ставляться до угорців з інших країн, в тому числі із Закарпаття - інформує видання Beregovo.today.
На думку аналітиків інституту "середній ксенофоб" в Угорщині – це той, хто підтримує політичні партії Jobbik або MSZP, чи взагалі не ходить на вибори, має проблеми з фінансами або очікує на їх погіршення, безробітний, у середньому віком 40-50 років.