Словацький газовий оператор «Eustream» пропонує побудувати новий трубопровід, котрим би транспортувався природній газ із західної Європи на Балкани.
Таким чином планують знизити абсолютну залежність південно-східного регіону від поставок з Росії, інформує словацький ресурс «Аktualne.atlas.sk» з посиланням на «Reuters».
Прихильники проекту запевняють, що це допоможе забезпечити таким країнам як Болгарія та Сербія безперебійні поставки газу навіть тоді, коли Росія припинить транспортувати паливо через Україну.
Завдяки цьому проекту необхідність будівництва газогону «South Stream» зійде на нуль. Нагадаємо, що цей газогін повинен був сполучати Росію та Болгарію в обхід України. Прото Брюсель та Вашингтон цей проект призупинили допоки не вирішиться конфлікт на сході України.
«Eustream» пропонує, щоб газ до західної Європи через Словаччину транспортували уже існуючими газогонами, котрі пролягають на території України, і вже звідти направляти газ до Румунії та Болгарії.
За словами Тамаша Маречка – голови представництва ««Eustream», нова частина трубопроводу матиме довжину 570 кілометрів і називатиметься «Eastring». Річний обіг газу на цьому відрізку становитиме 20 млрд. кубічних метрів газу.
Нову частину трубопроводу планують сполучити з вже існуючою частиною «Eustream» та мало використовуваною частиною українського газогону «Союз», котрий пролягає до Румунії.
Кошторис будівництва проекту становить близько 750 млн. євро. План-проект передбачає будівництво нової гілки трубопроводу через Румунію, котра повинна з’єднатись із головним балканським газогоном, який обслуговує весь регіон.
«З економічного і стратегічного боку це – найкраще рішення для цієї частини Європи», - сказав Томаш Маречек.
За його словами, будівництво нової частини газогону обійдеться в декілька разів дешевше, ніж будівництво «South Stream», при чому газ можна буде транспортувати в двох напрямках. Таким чином, цей проект дасть альтернативну можливість поставки газу не витрачаючи при цьому шалені кошти.
Маречек ще додав, що пропозиція будівництва відрізку «Eastring» цілком і повністю відповідає вимогам ЄС. Також він буде відкритий і для інших альтернативних постачальників: Іран, Ірак, Єгипет, Ізраїль чи Кіпр.
Читайте також:
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Секретна зброя закарпатських прикордонників: пухна...
Службові обов’язки на західних кордонах ...
26.09.2024 12:32 689 0 Без кордонів
Коштовна річ часів Австро-Угорської імперії: закар...
Столітнє релігійне видання поповнить віт...
27.09.2024 10:47 542 0 Без кордонів
Йому 42, а їй 78: на Закарпатті чоловік і теща вид...
На кордоні з Угорщиною прикордонники зуп...
27.09.2024 13:16 1545 0 Без кордонів
Схема втечі за 1000 євро: на Закарпатті затримали ...
На кордоні з Угорщиною прикордонники зат...
27.09.2024 16:35 610 0 Без кордонів
Троє «артистів» влаштували виставу на березі Тиси ...
Прикордонники Мукачівського загону затри...
27.09.2024 20:38 867 0 Без кордонів
До уваги водіїв і подорожуючих: на одному з закарп...
На митному кордоні "Вишнє Німецьке – Ужг...
29.09.2024 13:37 885 0 Без кордонів