1. Новини Закарпаття
  2. >

Вітаємо з днем народження (13 грудня для закарпатців і всього світу)

13.12.2019 11:05 Вітання Ексклюзив Голос Карпат

13 грудня народилася Кевешлігеті Наталія.

13 грудня народилася Кевешлігеті Наталія.

Сьогодні, 13 грудня, святкують день народження:

Кевешлігеті Наталія - Секретар Дулівської сільради.

 

Також 13 грудня народилися:

1816 — Ернст Вернер фон Сіменс, німецький електротехнік, винахідник, засновник компанії «Сіменс» († 6.12.1892)

1877 — Микола Леонтович, український композитор, хоровий диригент, фольклорист, педагог, громадський діяч, автор всесвітньо відомої обробки «Щедрика» (Carol of the Bells)

1893 — Хвильовий Микола, український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози

1981 — Емі Лі, американська співачка, солістка і співзасновник рок-гурту «Evanescence».

 

Інші події 13 грудня в історії Закарпаття, України та світу:

1577 — англійська ескадра з 5 кораблів (164 члени екіпажу) на чолі з Френсісом Дрейком відпливла з Плімуту (Англія) для нападів на тихоокеанське узбережжя іспанських володінь у Новому Світі. Дрейк повернувся на батьківщину через 3 роки і став першим британцем, що здійснив навколосвітнє плавання, і першим капітаном, який очолював навколосвітню експедицію від її початку до завершення.

1642 — голландський мореплавець Абель Тасман став першим європейцем, що відвідав групу островів у південній частині Тихого океану, відому сьогодні як Нова Зеландія. При спробі висадитись на берег тубільці вбили трьох матросів-голландців, сприйнявши звуковий сигнал з корабля як заклик до початку бою. Декілька тижнів перед тим Тасман відкрив біля узбережжя Австралії острів, названий ним Землею ван Дімена, а пізніше перейменований на честь мореплавця в Тасманію.

1917 — Курултай проголосив Кримську Народну Республіку.

1958 — американські вчені провели запуск живої істоти в космос із поверненням. Мавпа Ґордо на борту ракети АМ-13 провела 15 хвилин в космосі, але, повернувшись на Землю, капсула з мавпою затонула в океані

1994 — у Массачусетському технологічному інституті (США) відбулась перша організаційна зустріч консорціуму World Wide Web (W3C), створеного як міжнародна асоціація для розробки і поширення уніфікованих протоколів передачі даних в інтернеті. Першим директором консорціуму було обрано піонера вебу англійця Тіма Бернерса-Лі.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)