Які компоненти слід обирати для апгрейду ноутбука і на що звернути увагу?
Якщо ви помічаєте, що останнім часом ноутбук повільно працює й не тягне потрібний софт, не поспішайте його міняти — гаджет можна модернізувати: замінити низку деталей, щоб покращити його продуктивність. Це можна зробити самотужки, але краще буде звернутись до сервісного центру https://fullcartridge.com.ua/uk/remont-noutbukov/chistka-noutbuka-i-zamena-termopasty/ для чистки ноутбука та заміни компонентів.
Розширюємо ОЗП (оперативну пам'ять) ноутбука
У сучасних девайсах можна встановити 1, 2 чи, рідше, 4 окремі планки ОЗП, враховуючи максимально допустимий обсяг оперативної пам'яті, згідно з характеристиками ноутбука. Для офісних задач вистачить близько 8-16 ГБ, а пам'ять ігрових та професійних моделей зазвичай можна розширити в межах 16-32-64 ГБ. Крім того, важливі такі нюанси, як:
- Формфактор — в ноутбуках завжди SO-DIMM (Small Outline Dual In-line Memory Module);
- Тип оперативної пам'яті повинен бути таким, як і в ОЗП, що зараз використовується у вашому лептопі (це може бути DDR4 й DDR5 чи старіші DDR2 й DDR3);
- Частота. Якщо повністю оновлюєте пам'ять, оберіть максимально можливу частоту, яку підтримує материнська плата. Якщо докуповуєте до першої планки ОЗП другу, просто вибирайте аналогічну частоту.
У деяких комп'ютерах оперативна пам'ять розпаяна на материнській платі та не має додаткових слотів для розширення — такі моделі не дозволяють збільшити об'єм ОЗП шляхом встановлення нових модулів.
Жорсткий диск (HDD) чи твердотільний накопичувач (SSD)?
“Розігнати” комп також можна шляхом інтеграції носіїв даних, які обираються з урахуванням конкретних потреб та задач:
- Твердотільний накопичувач SSD записує інформацію на флеш-пам'ять, тому працює тихо, не гріється та має економніше енергоспоживання. Відмінно підійде для аналітики даних, ігор, рендерингу тощо;
- Жорсткий диск HDD коштує у кілька разів дешевше, має більшу кількість циклів перезапису та стане чудовим вибором для резервного копіювання даних, архівування та інших процесів, що вимагають високої пропускної здатності.
Як вибрати новий процесор відповідно до задач?
Мікропроцесор обирається залежно від кількості ядер (чим їх більше, тем вище його продуктивність), а також тактової частоти, архітектури, розміру кешу тощо. Найбільш популярні моделі:
- Intel Core i3, AMD Ryzen 3: невибагливі завдання, робота з офісним пакетом Microsoft, вебсерфінг, відеодзвінки, перегляд відео;
- Intel Core i5, AMD Ryzen 5: комфортна робота з браузером, обробка фото, сучасні ігри на низьких/середніх параметрах;
- Intel Core i7 чи 9, AMD Ryzen 7 чи 9: професійний рівень — підходить для 3D, рендерингу, відеомонтажу, а також дозволяє насолоджуватися найновішими іграми на максимальних налаштуваннях.
Для чого потрібна відеокарта та як вибрати слушну модель?
Відеокарта відповідає за обробку зображення та його виведення на екран. В бюджетних ноутбуках частіше використовується вбудований графічний процесор — його цілком достатньо для невибагливих програм. Дискретними відеокартами комплектуються комп'ютери для:
- Сучасних ігор, обробки фото, малювання у растрі та векторі тощо. Кілька прикладів відеокарт: NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4080 / 4090, а також AMD Radeon Radeon RX 6600 чи 7900 XTX;
- Професійного відеомонтажу, 3D, поліграфії великого формату тощо: RTX A5000 с NVLink (24 GB), PNY Quadro RTX A5000 24GB GDDR6 чи, наприклад, Gigabyte GV-N4090GAMING OC-24GD.
Заміна відеокарти на більш потужну дозволить підвищити якість та швидкість виконання графічних задач.
Ключові характеристики графічного процесора
- Обсяг пам'яті (VRAM);
- Якість охолоджувальної системи;
- Тип пам'яті: GDDR6 або GDDR7 з ліпшою продуктивністю;
- Шина пам'яті (ширина каналу передачі даних між GPU і VRAM);
Щодо системи охолодження
Процедура "перебірки" охолодження, чистка системи від пилу, заміна термопасти — все це допоможе вашому ноутбуку ефективно охолоджуватись та працювати у повну силу навіть через кілька років після випуску. Крім того, в окремих випадках може знадобитись повна заміна кулера — при виборі деталі зверніть увагу на:
- Сумісність з вашою моделлю комп'ютера;
- Рівень шуму;
- Потужність (продуктивність) у різних режимах роботи.
Підсумки та рекомендації щодо вибору компонентів для апгрейда ноутбука.
Модернізація лептопа — це чудова альтернатива повній заміні приладу, адже дозволяє суттєво покращити його характеристики за доступнішу ціну. Проте перед тим, як замовляти слушні комплектуючі, треба не тільки визначити власні потреби, а й ознайомитися з технічними характеристиками ноутбука. Пам'ятайте, що самостійний апгрейд може призвести до втрати офіційної гарантії на комп'ютер, а для заміни деталей треба завжди звертатись до кваліфікованих фахівців.
Читайте також:
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 37 0 Новини партнерів