ㅤ
Популярність бджолиного воску у виробництві свічок
Люди використовують свічки вже понад п'ять тисяч років. Сьогодні вони дуже змінилися, залежно від придбання та відкриття нових матеріалів і ресурсів. Вважається, що перші свічки виглядали приблизно так - горщик, наповнений жиром, в який поміщали гноти свічок, але, звичайно, не так, як зараз. Але саме цим користувалися єгиптяни. А ось римляни через дві тисячі років неодноразово вмочували папірус у рідкий віск. Такі вироби використовували для домашніх справ, ритуалів і подорожей.
Але такі свічки сильно диміли і коштували дуже дорого. Лише у п'ятнадцятому столітті нарешті винайшли першу форму. І на той час з чистого воску вже виготовляли якісну продукцію. Пізніше винайшли парафін і стеарин. До сьогодні вироби з цих матеріалів дешевші, ніж з натурального воску, але вони дуже швидко згорають і мають неприємний запах при згоранні. Тому вищі класи використовували тільки свічки з натурального ароматичного воску.
Сьогодні ж кожен має можливість купити свічки з будь-якого матеріалу. А їх зараз дуже багато - гелеві, насипні, воскові, парафінові тощо. Для свічок краще використовувати парафін харчовий П2 (в плитах), він не має запаху. Можна зробити свічку своїми руками, для цього все є в спеціалізованих магазинах - необхідний інвентар, прикраси, кольорові свічки і так далі.
Але все ж мода диктує своє, зараз активно стає популярним тренд на натуральність. Ми знову стаємо трохи ближчими до природи. Саме тому свічки з органічних матеріалів знову в моді, і все більше молодих людей вважають за краще купувати свічки для романтики, декору або просто для релаксу. А ще вони дуже корисні для здоров'я. Такі свічки дуже корисні для дихання, мають приємний медовий запах і добре заспокоюють нерви.
Не забуваймо, що такі свічки використовувалися в релігійних церемоніях протягом століть і використовуються донині. Згадайте приємний запах меду в церкві. Коли молодята одружуються, вони тримають в руках свічку. Це красива церемонія поєднання двох сердець. Зараз для церімоній використовують насипні свічки, для того шоб іх зробити треба купити віск для насипних свічок, та засипати його в скляні колби.
Крім того, свічки в середньовіччі також використовували для ритуалів чорної магії - проклять, наговорів і пристріту. За що, як ми пам'ятаємо з історії, карали спаленням на вогнищі. Такі свічки популярні й сьогодні, їх часто замовляють через інтернет-магазини. Зазвичай вони чорного кольору.
І звичайно ж, свічки для ворожіння та воскові свічки. Ворожили в певні дні - перед Великоднем, Трійцею, після Різдва та Водохреща, в ніч на Івана Купала. Ворожіння на святих було особливо популярним серед дівчат. Маленьку свічку поміщали в яєчну шкаралупу і опускали в горщик з водою. Перша свічка, яка гасла, означала, що її господиня незабаром вийде заміж, а остання свічка - що господиня залишиться незаміжньою.
Читайте також:
- З 29 листопада на Закарпатті перекриють важливий переїзд: як це вплине на рух автотранспорту?
- Закарпатцям варто бути на сторожі: в області запрацювала ще одна система автоматичної фіксації порушень ПДР
- Графік відключень світла на 28 листопада, який декого потішить
- Блекаут поза графіком й вітряки ні до чого?: масштабна атака й не відповідність відключень у Закарпатській області
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів