1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

На що звертати увагу при купівлі аграрних земель

4
Україна

На що звертати увагу при купівлі аграрних земель

Якщо ви плануєте відкривати або розширювати ваш аграрний бізнес, вам необхідно знати, де знайти під нього землю. Окрім розуміння законів, за якими ви можете придбати землю, потрібно робити дослідження як умов для зростання тієї чи іншої культури, так і механізм роботи земельного ринку.

Землі сільськогосподарського призначення можуть бути виставлені на продаж і на онлайн-платформах, де можна дізнатися детальну інформацію про наявні ділянки, включаючи місце розташування, розмір, ціну та поточне використання. Багато українських агентств нерухомості спеціалізуються на землях сільськогосподарського призначення і також мають онлайн-пропозиції https://largos-real.com/buyers/. Шукайте агентства, які мають досвід роботи із земельними операціями в сільській місцевості. Крім того, можна перевірити урядові платформи, на яких міститься корисна інформація та списки безпосередньо від землевласників. Популярні сайти з продажу нерухомості можуть містити не тільки оголошення про квартири та приватні будинки – їх також варто перевірити.

З відкриттям ринку сільськогосподарських земель в Україні у 2021 році фізичним та юридичним особам стало простіше купувати землю. Наразі лише громадяни України та юридичні особи можуть купувати сільськогосподарську землю. Іноземцям поки що не дозволено купувати сільськогосподарську землю напряму, однак вони можуть орендувати землю або брати участь у бізнесі, який володіє землею, через спільні підприємства з українськими партнерами.

Для фізичних осіб закон обмежує кількість землі, яку можна придбати, до 100 гектарів до 2024 року, після чого юридичним особам може бути дозволено купувати до 10 000 гектарів.

Обираючи місцевість, де ви плануєте купувати землю, слід враховувати кліматичні умови та фактори, що можуть впливати на її вартість. Так, на заході України ділянки земель з родючими грунтами є фрагментованими, а невеликі фермерські господарства утворюють стійкі іф сформовані фермерські громади, що робить ціни на землю досить високими. Для великомасштабного фермерського господарства підійдуть земельні ділянки як в центрі країни, так і в південних регіонах. Однак слід зазначити, що через більш сухий клімат і меншу кількість водних ресурсів земля на півдні України вимагає ретельного управління водними ресурсами для масштабного вирощування зернових і технічних культур.

Перш ніж купувати будь-яку сільськогосподарську землю в Україні, необхідно провести ретельну юридичну перевірку:

  • Переконайтеся, що продавець має чітке право власності на землю. Переконайтеся, що вся юридична документація наявна, і що земля не перебуває під будь-якими суперечками або юридичними обтяженнями.
  • Проведіть перевірку землі, щоб оцінити якість ґрунту, доступ до води та придатність землі для ваших планів, незалежно від того, чи плануєте ви вирощувати сільськогосподарські культури або розводити тварин.
  • Переконайтеся, що земля не перебуває під будь-якими договорами оренди або обмеженнями, які можуть перешкоджати вашим планам щодо її використання.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber