⠀
Найкраще, що ви можете робити для свого здоров’я – це не забувати рухатися. Фізична активність – корисна для тіла, розуму і може мати чудовий вплив на сон. Однак не варто відкидати й той факт, що для деяких людей тренування пізно ввечері можуть заважати нічному відпочинку. Фізична активність сприяє кращому сну, але для досягнення результатів корисно розуміти, як виміряти пульс під час тренувань. Читайте далі нашу статтю, щоб дізнатися більше про спорт та його вплив на якість вашого сну.
Зверніть увагу на час тренувань, адже він може впливати на сон
Як ми вже писали вище, що деяким людям вечірні тренування заважають заснути. Наприклад, аеробні вправи стимулюють вироблення ендорфінів, що можуть активізувати мозок і ускладнити процес засинання. Щоб цього уникнути, варто завершувати заняття спортом за 1-2 години до сну, даючи час мозку розслабитися та знизити рівень ендорфінів.
Також варто додати, що фізичні вправи підвищують температуру нашого тіла. Після заняттям спортом температура тіла починає знижуватися протягом 30-60 хвилин, що сприяє сонливості та полегшує засинання.
Однак не всі відчувають вплив часу тренувань на сон. Для деяких людей фізичні навантаження покращують сон незалежно від того, чи займаються вони вранці, чи ввечері.
Скільки потрібно тренуватися для кращого сну?
Навіть 20-30 хвилин помірної простої фізичної активності можуть покращити якість сну вже тієї ж ночі. Вам не потрібно чекати місяці чи роки, щоб побачити позитивні зміни, і для цього не обов’язково тренуватися до рівня марафонця.
Важливо також обрати такий вид спорту, який вам подобається, наприклад, чому б вам не спробувати йогу? Прості вправи підвищують частоту серцевих скорочень і активізують процеси в тілі та мозку, що сприяють кращому сну. Головне — знайти свій оптимальний час для тренувань, щоб фізична активність сприяла кращій якості сну.
Додаткові поради для кращого сну:
Навіть якщо ви не відчуєте великої різниці наступного дня, не зупиняйтеся просто продовжуйте займатися спортом протягом кількох днів. За тиждень ви, швидше за все, відчуєте, що спите краще. Щоб поліпшити якість сну, спробуйте наступні поради:
- Уникайте вживання кофеїну після обіду.
- Краще вживайте легку вечерю (великі та важкі страви можуть заважати заснути).
- Уникайте вживання алкоголю перед сном.
Якщо ви регулярно займаєтеся фізичними вправами, але якість сну все ще залишає бажати кращого, обов'язково зверніться до лікаря. Можливо, у вас є порушення сну або інші проблеми зі здоров'ям. Якщо ви відчуваєте тривогу або депресію, які не зникають, також поговоріть про це з лікарем.
Читайте також:
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів