За якими параметрами вибирають тактичні шоломи. Різновиди за класами захисту, розмірами, матеріалами та іншими показниками. Оптимальні варіанти для українських захисників.
Підвищений захист голови від уламкових уражень, куль, вибухової хвилі та інших небезпечних факторів гарантує тактичний шолом. Через розширений асортимент на українському ринку постає питання – як вибрати каску для сприяння безпеці власника на полі бою. Варто ознайомитись з ключовими характеристиками категорії товарів для військовослужбовців.
Визначення рівня захищеності шолома
Для цього показника користуються різними стандартами – українським (ДСТУ) або натівським (NIJ). Враховуючи перехід української армії на стандарти НАТО, виділяють шоломи з класом захисту від I до IV:
- клас I – найнижчий рівень, виріб захищатиме лише від куль дрібного калібру (до 9 мм) та уламків;
- клас ІІ – додається захист від куль калібру 9 мм, а у варіанті ІІА – куль з твердим сердечником;
- клас ІІІ – захищеність від бронебійних куль, ІІІА додатково допоможе уникнути ураження великими уламками;
- клас IV - впорається з кулями 7,62-мм калібру та великими уламками.
За золотим стандартом для осіб, які знаходяться в зоні активних бойових дій, необхідні шоломи класу ІІІА. Вони впораються з кулями, вихідна швидкість котрих становить 436 м/с. Наявність на шоломі відмітки V50 означає, що він успішно пройшов тестування на захист від уламків.
Який матеріал шолома краще обрати
Інноваційні шоломи виробляють металевими, неметалевими та комбінованими (суміш металу та інших компонентів). Від металевих шоломів в армії відмовляються, тому що вони мають велику вагу. Це знижує мобільність воїна, а ще людина буде сильно пітніти через погану вентиляцію матеріалу.
Неметалеві тактичні шоломи користуються популярністю. Їх здебільшого виготовляють з арамідних волокон (кевлару) або поліетилену (UHMW-PE). Арамід вирізняється наступними характеристиками:
- стійкість до високих температур;
- поглинання та розподілення ударів;
- захищеність від кислот та лугу.
Водонепроникний кевлар добре вентильований, а невелика вага сприяє комфортному носінню. Ще більш легкими є шоломи з UHMW-PE (на 100-200 грамів легші). Вони краще витримують вплив ультрафіолету та надмірну вологість, але поступаються кевларовим виробам в плані балістичного захисту.
Типи шоломів в українській армії
ЗСУ отримують різні типи тактичних шоломів з-за кордону. Українські військові обирають між такими варіантами:
- PASGT – розробка 80-х років для американської армії, виготовлена з тришарового араміду та добре захищає від 9-мм куль та уламків.
- ACH – шоломи цього стандарту на початку XXI століття витіснили PASGT в армії США, вони виготовлені з поліетилену та обладнані зручними ременями для фіксації на голові.
- MICH – модульний шолом, який відрізняється від ACH тим, що до нього можна прикріплювати додаткове обладнання (навушники тощо).
- FAST – американська продукція для військ спеціального призначення, полегшена конструкція оснащена кріпленнями, є найбільш легкою серед всіх варіантів.
Точніше визначити, який вибрати тактичний шолом за типом, допоможуть умови його використання. Переглянути військові шоломи можете на сайті https://defenceukr.com.ua/sholomy-viyskovi. Для військовослужбовців штурмових бригад або спецпризначенців потрібні легкі, але при цьому максимально захищені моделі. Адже вони виконують завдання на нулі, де зіштовхуються з багатьма небезпечними факторами.
На що ще звернути увагу
Розмір шолома вибирають відповідно до параметрів обхвату голови. Розмірна лінійка включає моделі від S до XL, для кожного варіанту встановлюються граничні параметри замірів (залежно від виробника). Перед покупкою краще примірити шолом та впевнитись у тому, що він добре «сидить», не викликає дискомфорту.
Наявність на шоломі каверу додатково захищає його від механічних пошкоджень. Він має специфічне фарбування, яке забезпечує маскування на місцевості. На сайті компанії Defence Ukraine можна замовити надійні шоломи та кавери, які допоможуть нашим захисникам обороняти країну від окупантів.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів