Заощаджуй кошти правильно. Де краще зберігати гроші - у валюті, золоті чи у банку?
Люди з різних причин починають відкладати гроші. Хтось накопичує на «чорний день», хтось хоче зібрати кошти на придбання омріяної техніки, машини чи квартири, а хтось просто має надлишок фінансів та бажає їх вигідно інвестувати. Аби накопичення не знецінилися та не постраждали через певні обставини, потрібно знати, як краще зберігати гроші. Кілька порад з цього приводу вам нададуть експерти мережі обмінних пунктів X-Change.
Навіщо потрібно відкладати кошти та чому важливо приділити окрему увагу темі «збереження заощаджень»
Перш ніж розібратися, як зберігати гроші, давайте поговорімо про те, а для чого нам їх збирати та заощаджувати на поточних витратах? Варіантів є декілька:
- «Подушка безпеки» або як зазвичай кажуть «на чорний день». Це сімейний резервний фонд, який використовується лише через надзвичайні обставини. Наприклад, терміново потрібні гроші на лікування члена родини або хтось з годувальників тимчасово втратив роботу та потрібні кошти на час пошуку нової.
- Заплановані покупки. Можна збирати на придбання нового авто чи квартири, менш масштабні придбання – це побутова техніка, путівки на відпочинок, ремонт в помешканні чи нові меблі.
- Надлишкові кошти. Якщо після задоволення усіх базових потреб у вас залишаються вільні кошти, ви можете не просто покласти їх під матрац, а пошукати варіант, де зберігати гроші буде більш вигідно.
Якою б не була причина, з якої ви вирішили почати заощаджувати, потрібно знати, як правильно відкладати гроші, аби вони не знецінювалися, а навпаки, приносили вам додатковий прибуток. Ця тема особливо важлива, оскільки зараз в Україні йде війна, через що значно пришвидшилися темпи росту інфляції. На жаль, національна валюта швидко знецінюється та за прогнозами експертів річний рівень сягатиме 8,1%, що на 3% більше від тогорічного показника. А це означає, що зберігати свої накопичення потрібно в інструментах, на дохідність яких інфляція має мінімальний вплив.
Способи збереження коштів. Їх плюси і мінуси
Аби було простіше обрати, в чому зберігати гроші, перерахуємо найпопулярніші способи. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Перш ніж обрати котрийсь з них, зважте усі «за» та «проти».
Збереження у іноземній валюті
Цей спосіб збереження заощаджень став популярним в українців на початку 90-хх, проте він дієвий і до тепер. Оскільки національна валюта через економічні та політичні потрясіння швидко знецінюється, потрібно по можливості переводити її у більш стабільну іноземну валюту. Це може бути долар чи євро. Також варто звернути увагу на китайський юань чи японську єну. Вони хоч і не настільки популярні, як американська чи європейська валюта, проте теж є досить стабільними та надійними. Купувати валюту потрібно тільки в перевірених обмінних пунктах. Не зайвим буде знати, як правильно зберігати долари, євро та інші іноземні гроші, аби вони не втратили у вартості через вологість чи механічні пошкодження.
Депозити та інші вклади
Цей спосіб зберігання заощаджень популярний в країнах зі стійкою та надійною банківською системою. Українці не сильно довіряють банкам, тому й неохоче кладуть свої заощадження на депозити. Також банки пропонують не надто високі відсотки по вкладеннях, проте це краще, ніж коли гроші лежать під матрацом та знецінюються. Аби не втратити кошти, обираючи, де краще зберігати гроші, звертайте увагу на банки з гарною репутацією.
Інвестиції в дорогоцінні метали
Дорогоцінні метали завжди мають попит, особливо під час економічних криз та природних катаклізмів. Вкладаючи кошти у купівлю золота та срібла, ви виграєте у довготривалій перспективі, оскільки їх вартість завжди тільки підвищується. Інвестуючи у дорогоцінні метали, ви можете бути впевнені, що їх не пошкодить пожежа, волога чи недбале ставлення.
Закупівля криптовалюти
Окрім відомого усім біткоїну є ще безліч криптовалют, у які ви можете інвестувати свій капітал. Перевага таких інвестицій в повній конфіденційності, а от певним недоліком є досить висока ціна. Ви можете вкласти гроші в нові, не настільки відомі криптовалюти, проте існує ризик, що вони впадуть в ціні, так і не досягнувши рівня біткоїну.
Поради для прийняття правильного способу збереження
В чому краще зберігати гроші, обирати вам, проте дамо декілька порад з цього приводу:
- диверсифікуйте свої заощадження. Не зберігайте усі кошти в одному вигляді та місці. Якщо маєте таку можливість, то використовуйте одночасно декілька з перелічених вище методів;
- якщо обираєте депозити та не дуже довіряєте банкам, відкривайте їх на короткий термін з можливістю забрати гроші в будь-який момент;
- для того аби не торкатися заощаджень в іноземній валюті, на депозитах чи в іншому вигляді у непередбачених життєвих ситуаціях, завжди залишайте на руках 10% у гривні.
Маємо надію, що надані нами поради допоможуть вам випрацювати власну ефективну стратегію зберігання грошей, яка не лише допоможе врятувати заощадження від розтрати, а й примножить їх.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів