1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як співвідношення гліцерину і пропіленгліколю впливає на пар в POD системах

29
Україна

Як співвідношення гліцерину і пропіленгліколю впливає на пар в POD системах

Взагалі, в под-системах, які працюють на сольовому нікотині, співвідношення пропіленгліколю і гліцерину має бути рівним, тобто 50 на 50. Така пропорція визнана фахівцями оптимальною: вона забезпечує необхідну в'язкість рідини, допомагає сформуватися відносно густим і щільним клубам пари, ідеально підходить для збільшення терміну експлуатації картриджа. 

До речі, питання правильного співвідношення ключових інгредієнтів рідини для паріння хвилює виключно власників підсистем відкритого типу. Адже вони можуть приготувати самозаміс і залити його в свій гаджет. При виборі закритого пода процес отримання ароматів лягає виключно на виробника. Тому споживача не особливо хвилюють характеристики рідини і використовувані інгредієнти. Але хіба не цікаво дізнатися, з чого складається жижа для пода? Давайте розбиратися!

З чого складається рідина для паріння

У переліку інгредієнтів, які входять до складу рідини, такі компоненти: пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатори, дистильована вода, нікотин - сольовий або натуральний. За формування смаку відповідають спеціальні харчові добавки. Також солодкуватий присмак пари забезпечує гліцерин. Важливим показником, який потрібно враховувати під час приготування самозамісу, є співвідношення гліцерину і пропіленгліколю. Саме такі компоненти є головними дійовими особами в будь-якій рідині. Неправильний вибір здатний зіпсувати враження від паріння і прискорити знос картриджа. Давайте з'ясуємо, що собою являють гліцерин і пропіленгліколь.   

Пропіленгліколь - без смаку і запаху

Почнемо з пропіленгліколю. Ось що потрібно знати про такий компонент рідини для под-систем:

  • двоатомний спирт;
  • належить до класу органічних сполук гліколі;
  • консистенція - в'язка рідина;
  • абсолютно нейтральний з точки зору сприйняття людиною - не має кольору, практично відсутні смак і запах;
  • має завидну гігроскопічність;
  • нетоксичний і безпечний для людини;
  • основні сфери застосування - фармацевтика, косметика, харчова промисловість;
  • приклади використання - інгалятори для астматиків або засоби для формування сценічного туману.

Гліцерин - хтивий і в'язкий 

А тепер давайте розберемо по кісточках гліцерин:

  • у перекладі з грецької мови назва означає «солодкий»;
  • являє собою найпростіший трьохатомний спирт;
  • консистенція - в'язка, рідка;
  • нетоксичний, добре змішується з водою в будь-якому процентному співвідношенні;
  • зберігає і збільшує показники в'язкості та консистенції продуктів, що вживаються в їжу;
  • гліцерин - офіційна харчова добавка під реєстраційною назвою Е422;
  • застосовується у фармацевтиці, виробництві косметики, мийних засобів і розчинників, у різних галузях промисловості, зокрема харчовій та медичній сфері.
  • приклад використання - створення кріопротекторів для заморозки органів і тканин у медицині (серйозно, що тут скажеш!). 

А тепер про співвідношення ключових компонентів у подах

Ідеальним для використання в підсистемах, які працюють на сольових рідинах, є співвідношення пропіленгліколю і гліцерину 50 на 50. У вейпах, що працюють на вільному кальянному затягуванні та використовують органічний нікотин, допускаються інші пропорції. Але в подах експериментувати не варто. Максимально, що можна собі дозволити - збільшення частку одного з інгредієнтів до 60%.

Неправильне співвідношення здатне змінити консистенцію рідини і погіршити як пароутворення, так і смакові відчуття. Збільшення концентрації гліцерину підвищує щільність і об'єм хмар пари, що випускаються. Однак у подах такі параметри не мають надто важливого значення. Також додавання гліцерину у великих кількостях практично на нуль зводить ефект тротхіту, який і так не особливо відчувається в сольових під-системах. До того ж збільшення частки гліцерину робить смак занадто солодким, що подобається далеко не всім. При цьому підвищений вміст гліцерину внаслідок його більш високої в'язкості знижує змочуваність випарника. У результаті затяжка виходить сухою, що приносить неприємні смакові відчуття. 

Пропіленгліколь не впливає на смак, але у деяких людей спостерігається непереносимість до надмірної кількості такого компонента. Може з'явитися кашель і подразнення горла. Тому збільшувати концентрацію пропіленгліколю для забезпечення чистішого і не настільки солодкого смаку потрібно обережно.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber